Lietuvos naujienos - Politika - 2016-01-21

Premjeras: pensijų klausimą būtina depolitizuoti

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ – apie pensijų indeksavimo galimybes, Europos Sąjungos (ES) sienų apsaugą, Mokesčių administravimo įstatymą ir kitus aktualius klausimus.

Premjeras sako, kad pensijų klausimą būtina depolitizuoti, kad tai netaptų politinių parijų rinkiminiu įrankiu. Jo teigimu, teisės aktų projektai, kurie šiuo metu yra svarstomi Seime, numato pensijų indeksavimą, atsižvelgiant į šalies ekonominę padėtį kiekvienais metais. „Taip yra daroma daugelyje ekonomiškai pažangių valstybių“, – sako Vyriausybės vadovas.

Ministras Pirmininkas teigia, jog, įsigaliojus pensijų indeksavimui, senjorų pajamos galėtų vidutiniškai didėti 6–7 procentais, tačiau tokie pokyčiai galimi tik priėmus naująjį socialinį modelį, nes indeksavimo klausimas yra sudėtinė šios siūlomos naujovės dalis.

Komentuodamas Šengeno erdvei iškylančius iššūkius dėl pabėgėlių krizės Europoje, premjeras A. Butkevičius sako, jog būtina stiprinti ES išorės sienos apsaugą. Vyriausybės vadovo teigimu, tai sudėtingas procesas, tačiau didelių pastangų dėka šią krizę galima suvaldyti.

Interviu Ministras Pirmininkas taip pat kalba apie Mokesčių administravimo įstatymą, atsako į klausimus apie šauktinius, taip pat apie tolesnį Vyriausybės darbą artėjant Seimo rinkimams.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: