Premjeras sveikino statybininkus profesinės šventės proga

„Važiuodamas į Panevėžį, padariau didelį lankstą – buvau užsukęs ir į Kauną. Pakeliui per miestus ir miestelius lydėjo statybų vaizdai – renovacijos pastoliai prie daugiabučių, daugiaaukščių statybų kranų gervės, besikuriantys privačių namų kvartalai. Tai matant džiaugiasi akys ir širdis, nes statybos yra mūsų atsigavusios ir augančios ekonomikos bei gerovės ženklai. Malonu apie tai kalbėti minint jūsų profesinę dieną ir būti kartu“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Statybininkų dienos proga sveikindamas Panevėžyje į šventinį minėjimą susirinkusius šios profesijos atstovus.

Premjeras pažymėjo, kad statybos darbų ir renovacijos proceso išjudinimas buvo viena pirmųjų ir svarbiausių šios Vyriausybės veiklų. Neapsiribota vien darbų užsakymais – buvo pertvarkytos su statybų priežiūra ir viešaisiais pirkimais susijusios valstybinės institucijos, priimtas naujas Teritorijų planavimo įstatymas, supaprastintos ir nuskaidrintos būtinos procedūros. „Statybos tapo mūsų ekonomikos garvežiu, patikimai traukiančiu į priekį ir šiandien“, – sakė Ministras Pirmininkas.

Pasak Ministro Pirmininko, Tai geriausiai iliustruoja faktų kalba. Gamybai ir statinių eksploatacijai sunaudojama apie 50 procentų Lietuvai reikalingos energijos, o pastatams ir inžineriniams statiniams – apie 50 procentų visų šalies investicijų. Pastaraisiais metais vien tik viešieji pirkimai kasmet sudarė nuo trečdalio iki pusės visų viešųjų pirkimų (iki 2 mlrd. eurų). Praėjusiais metais, kai pradėjome jausti Rusijos ekonomikos nuosmukio ir eksporto draudimų politikos padarinius, statybos turėjo didžiausią įtaką BVP augimui (beveik 16 proc.), o šios srities pridėtinės vertės augimo tempas buvo didžiausias iš visų ūkio sektorių (beveik 12 proc.). Pagal statybų tempus Lietuva yra pripažinta Europos Sąjungos lyderė.

„Porą žodžių atskirai norėčiau skirti daugiabučių namų modernizavimui. Tai įspūdingo masto darbai, apimantys visą Lietuvą. Nuo renovacijos pradžios, kuriai iš esmės įsibėgėti padėjo mūsų Vyriausybė, renovuota beveik 300 pastatų. Tai reiškia, kad tūkstančiai gyventojų gyvena patogiau ir gauna gerokai mažesnes sąskaitas. Šią statistiką papildo ne mažiau įspūdingi faktai – jau pradėti daugiau kaip 1 500 daugiabučių statybos ir rangos darbai, suderinta per 3 600 investicinių planų. Startuoja naujos miestų kvartalų ir inžinerinių tinklų atnaujinimo programos“, – vardijo premjeras.

Pasak Vyriausybės vadovo, finansavimo klausimus stengiamasi operatyviai išspręsti – pasirašyta sutartis su Europos investicijų banku dėl 68 mln. eurų paskolos daugiabučių renovacijos Jessica II programai. „Šiaulių bankas“ ir Swedbank prie šios programos prideda atitinkamai 30 ir 20 mln. eurų. Pradedamos naudoti ir lėšos, grįžtančios iš 2014–2020 ES paramos finansuotų projektų. Bus užtikrintas beveik už 200 mln. eurų nupirktų statybos darbų apmokėjimas.

„Tačiau jokios problemos neatleidžia statybininkų nuo pagrindinio reikalavimo – darbų kokybės. Renovuojamuose namuose gyvenantys žmonės vertina jūsų meistriškumą ir profesinę garbę. Važinėdamas po Lietuvą išgirdau daug gerų žodžių apie statybininkus – gaila, kad jie rečiau skamba viešojoje erdvėje. Tačiau, deja, turime ir labai neatsakingo požiūrio pavyzdžių, kai renovacijos sulaukę gyventojai lieka nusivylę darbų kokybe“, – kalbėjo premjera. – Jūsų darbas ne vien profesinės garbės ir prestižo reikalas. Tai ir finansiniai nuostoliai, ir pasitikėjimo renovacijos nauda praradimas. Todėl ir toliau raginsime valstybės institucijas, visuomenines organizacijas, gyventojus reikliai vertinti atliekamus darbus“.

Ministras Pirmininkas taip pat informavo, kad Vyriausybė toliau tobulina įstatymų bazę, jog būtų išspręstos kylančios problemos. Šiuo metu svarstomas Statybos įstatymo pataisos, kurios leis perpus sutrumpinti statybos leidimo išdavimo terminą. Taip pat per pusę bus mažinama institucijų, į kurias reikia kreiptis dėl statybos leidimo, skaičių (planuojama nuo 17 iki 8). Veiksmingesnę statybų priežiūros kontrolę turėtų užtikrinti ir tai, kad statytojai informaciją apie statybos pradžią ir pasamdytą rangovą, statinio projekto vykdymo priežiūros vadovą, statybos vadovą ir techninį prižiūrėtoją privalės skelbti informacinėje sistemoje ,,Infostatyba“.

Premjeras padėkojo statybininkams už nuveiktus didelius darbus Lietuvos labui ir palinkėjo jiems bei jų šeimoms sėkmės, laimės ir sveikatos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: