shutterstock nuotr.

Prestižinių specialybių atstovai pastebi: jauni žmonės susikuria labai daug lūkesčių

Laidos jaunimui „Gyvenimo startuolis“ serijoje apie tobulą profesiją ir darbo dieną  – Mykolo Romerio universiteto (MRU) alumnai: reklamos projektų vadovas Narimantas Besakirskas ir teisininkė Greta Rimkienė sugriovė populiariausius mitus apie reklamos specialisto ir teisininko profesiją, pasidalino savo asmenine patirtimi kuriant karjerą, papasakojo kaip atrodo šių profesijų atstovų darbo diena ir atskleidė, ką alumnai būtų darę kitaip – kai studijavo universitete.

Narimantas Besakirskas teigia: iš karto nieko greitai nebūna

MRU alumnas Narimantas pasakoja, kad reklamos projektų vadovas pirmiausia koordinuoja darbą: bendrauja su klientais ir kūrybine komanda (dizaineriais, animatoriais). Pasakodamas apie darbo specifiką, N. Besakirskas pamini tokias projektų vadovo kompetencijas, kaip programavimas ir animavimo programų išmanymas, kurias išsiugdęs projektų vadovas gali greitai klientui pateikti pasiūlymus ir sprendimus, taip pat ištaisyti tam tikras klaidas taupydamas kūrybinės komandos ir kliento laiką.

„Dažnai būna, kad ateina ar praktikantai, ar jauni žmonės ir tikisi, kad bus dideli atlyginimai, dideli projektai, didelės atsakomybės, visokie faini klientai. Visgi reikia turbūt pradėti nuo žemiausių pozicijų, kad pažinti tą visą virtuvę, susipažinti kaip vyksta darbas.“ Narimantas pasakoja, kad ir pats įmonėje, kurioje šiuo metu dirba, pradėjo nuo praktikanto pozicijos ir teko pradėti nuo mažiausių darbų bei projektų: „natūralu, kad jeigu yra didesni klientai, tai jų negali nuvilti. Galų gale, kaip projektų vadovas, Tu vis tiek turi išmanyti kaip veikia visokie procesai, kaip veikia programos, kaip reikia bendrauti su klientu. Norai gali būti dideli, bet be praktikos tikriausiai sunku kažką padaryti.“

Paklaustas – kas yra tobula profesija, Narimantas atsako: „Tobula profesija yra tai, kas Tau labiausiai patinka, kitaip negali būti“, ir prisimena posakį, teigiantį, kad nėra blogų darbų – „visos specialybės yra vienodai smagios, jeigu žmonės daro tai  – kas jiems patinka.“

Neapsisprendusiems, dėl savo būsimos specialybės, Narimantas pataria nebijoti bandyti padirbti ir pasitikrinti, ar patinka pati sritis, o jeigu nepatinka – keisti kardinaliai. Reklamos projektų vadovas prisimena savo atvejį, kai baigęs mokyklą tikėjosi tapti mediku, tačiau kelis kartus bandęs studijuoti medicinos studijas, suprato, kad tai ne jam: „Po medicinos man reikėjo visus mokyklinius egzaminus perlaikyti. O kodėl ne? Pasimokai, pasiryžti ir padarai.“

Teisininkė Greta Rimkienė: mitas, kad teisininkas žino viską

Teisininkė Greta, pasirinkusi teisės studijas, buvo įsitikinusi, kad taps kriminologė, tačiau realybė visiškai pasikeitė. MRU alumnė teigia, kad požiūris į teisę su kiekvienais studijų metais keitėsi, kol galiausiai įvyko perversmas ir mergina nusprendė pamilti būtent teisę. Su civiline teise šiuo metu dirbanti MRU alumnė teigia: „Teisę įsivaizdavau kaip ir visi tikriausiai, kaip piešia filmuose: moterys su aukštakulniais, kostiumėliais, kuodukais, važinėja su prabangiais automobiliais. Veiksmas vyksta biure, langai vitrininiai, pinigais lyja.“ Mergina neneigia, kad prestižinėse advokatų kontorose taip nėra, tačiau pabrėžia, kad advokato darbas ypač sudėtingas, krūviai dideli, o darbo valandos priklauso nuo kliento poreikių.

MRU alumnė Greta nori paneigti mitą, kad teisininkas žino viską. Teisininkė tvirtina, kad būna ir giminaičiai kažko paklausia visiškai ne iš tos srities, kur moteris dirba ir dažnai tenka susidurti su aplinkinių nuostaba, kad teisininkė nežino atsakymo. „Jeigu aš, pavyzdžiui, išmanau verslo teisę, aš tikrai taip gerai neišmanau šeimos teisės, man reikia skaityti ir gilintis. Jeigu aš dirbu su baudžiamąja teise, greičiausiai aš nežinosiu taip gerai civilinės teisės. Tai yra normalu, negali žmogus visko žinoti.“

Būsimiems teisininkams Greta pataria pasiruošti mokytis visą likusį gyvenimą: „Įstatymai keičiasi, teismų praktika keičiasi. Ir jeigu tu išmokai vieną universitete, tai gali pasikeisti per pora metų.“ – sako G. Rimkienė ir priduria, kad teisininkai yra priversti greitai prisitaikyti, todėl, jos nuomone, ne tik medikai mokosi visą gyvenimą, bet ir teisininkai.

MRU alumnė taip pat pataria nusiteikti ilgam ir sunkiam keliui į darbo rinką ir įspėja, kad niekas išskėstomis rankomis nepasitiks. „Mes pastebime, kad jauni žmonės turi susikūrę labai daug lūkesčių“, – sako Greta Rimkienė. Norėdama padrąsinti būsimuosius teisininkus ji sako, kad svarbiausia užsispirti, nebijoti ir būti iniciatyviam.

Greta pastebi, kokios jos manymu, charakterio savybės ypatingai svarbios teisininko profesijoje: „Jeigu, sakykime, tu būsi tylus, labai ramus, tai geriau net nestoti. Tokie studentai visą laiką praleidžia knygų, tikrai turėjau ir savo tarpe tokių žmonių, kurie yra tylūs ramūs, bet jų teisėje – nėra.“

MRU alumnų vieninga nuomonė: svarbiausia įsitraukti į veiklas ir megzti pažintis

Pašnekovai, paklausti ką dabartiniu požiūriu būtų darę studijų metais, laikosi vieningos nuomonės – įsitraukę į daugiau veiklų ir mezgę daugiau pažinčių. Reklamos projektų vadovas Narimantas teigia, kad būtų atviriau visur ėjęs – daugiau praktikavęsis, užmezgęs ryšį su kitų specialybių studentais. „Man atrodo komunikacijoje ar kūrybinių industrijų srityje tai yra būtina.“Nors teisininkė Greta buvo aktyvi studentė, visus būsimus studentus ragina įsitraukti į įvairiausias veiklas, kurių metu užsimezga pažintys, praverčiančios ateityje.

Visą laidą galima peržiūrėti Mykolo Romerio YouTube kanale: Gyvenimo startuolis. TOBULA PROFESIJA – TOBULA DARBO DIENA? https://www.youtube.com/watch?v=eIkqLnqGPLw&t=198s


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: