Prezidentas pažymėjo Solidarumo su Baltarusijos tauta dieną

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda išreiškė solidarumą su Baltarusijos žmonėmis jų kovoje už demokratiją ir laisvę. Vasario 7-osios vakarą Prezidentūra nušvito tautinės Baltarusijos vėliavos spalvomis.

„Tikiu, kad demokratiška Baltarusija – neišvengiama ateitis. Demokratinis judėjimas Baltarusijoje nepalaužtas ir, nežiūrint skeptikų lūkesčių, laisvės ir demokratijos vertybių ugnis baltarusių širdyse liepsnoja vis karščiau, auga ir tarptautinis šio demokratinio judėjimo palaikymas“, – sakė Prezidentas ir pridūrė, kad Lietuva nuo pat judėjimo pradžios remia Baltarusijos pilietinę visuomenę, Europos Sąjungos institucijose aktyviai kelia palaikymo demokratiniam judėjimui klausimą ir sankcijų išplėtimą Baltarusijos režimui.

Šalies vadovo teigimu, Lietuva kaip niekas kitas žino, koks nemarus yra tautos troškimas gyventi laisvoje ir demokratiškoje šalyje ir kokia didelė yra šios svajonės kaina. Lietuva pasiryžusi ir toliau remti baltarusių tautą kovoje už demokratiškus rinkimus bei žmogaus teises: teikti humanitarinę paramą, priimti prieglobsčio prašančius persekiojamus asmenis, suteikti galimybę su sunkumais susidūrusiems Baltarusijos verslams plėtoti veiklą mūsų šalyje.

Prezidentas akcentavo, kad šiuo metu demokratinės vertybės ir žmogaus teisės paminamos represinio režimo ne tik Baltarusijoje, bet ir Rusijoje. „Mūsų tauta prisimena, ką reiškia susidorojimas su kitaip mąstančiais visuomenės veikėjais. Lietuva niekada nebuvo ir nebus tam abejinga“ – teigė Prezidentas.

Prie šios iniciatyvos prisijungė 28 Lietuvos savivaldybės, solidarumą su Baltarusija išreiškė ir daugelis Europos Sąjungos šalių.

Prezidento komunikacijos grupė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: