LaisvalaikisŽiniasklaida

Prezidentas V. Adamkus: „Kur yra nors vienas lietuvis, ten yra ir Lietuva“

„Mes turime parodyti, kad Lietuva vieninga ne tik savo gimtojoje žemėje – kur yra nors vienas Lietuvis, ten yra ir Lietuva“, – kalbėdamas apie meilės tėvynei įprasminimą Baltijos kelio trisdešimtmečio kontekste sako Prezidentas Valdas Adamkus. Apie išeiviją ir vienybę skiriant net ir tūkstančiams kilometrų – atviras V. Adamkaus interviu minint Baltijos kelio 30-metį jau rytoj 20.30 val. per „Lietuvos ryto“ TV.

                      Pasak ilgus metus Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenusio Prezidento, santykis išeivijos lietuvių ir lietuvių gyvenančių Lietuvoje priklauso ne tik nuo išeivijos: „Jis priklauso nuo mūsų pačių.“. Kadenciją baigusiam Prezidentui laidoje „Baltijos kelias. Trisdešimt metų“ antrins ir žinomas mūsų šalies atlikėjas – Kolumbijos lietuvis, didžiąją vaikystės dalį praleidęs Filadelfijos mieste – Jurgis Didžiulis. „Žmonės, kurie išvažiuoja kartais geriau suvokia savo tapatybę nei tie, kurie gyvena čia – Lietuvoje“ – sako jis.

                      Populiarus muzikantas įsitikinęs – išvykti iš Lietuvos nėra nusikaltimas, kaip ir emigracija nėra problema. „Tai tas pats kas žmogui senti. Galima bandyti stabdyti senėjimo procesą…sėkmės! – juokiasi J. Didžiulis – „bet galima ir ieškoti stipriųjų pusių. Patriotiškumą Lietuvai jam įskiepijo seneliai, todėl jis drąsiai teigia – emigracijoje galima įžvelgti galimybes. Galimybes, kaip jis pats sako, sukurti įtikinančią Lietuvą svetur: „Svarbu nustoti kalbėti apie Lietuvą kaip apie šalį, ir pradėti galvoti kaip apie globalią bendruomenę“.

                      Baltijos kelio 30-mečio proga – rytoj, rugpjūčio 23-ąją, „Lietuvos ryto“ TV žiūrovų laukia speciali programa. Nuo ankstyvo ryto –  lietuviška dokumentika apie nepriklausomybes kovas, 16.30 val. laidoje „Baltijos kelias. Trisdešimt metų“ – pokalbiai su Andriumi Mamontovu, Algirdu Kaušpėdu ir Dovile Filmanavičiūte apie muziką, kuri vienija tautą, o pusę devynių vakare – pamąstymai apie meilę tėvynei Lietuvoje ir už jos ribų su V. Adamkumi ir J. Didižiuliu,


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close