Prezidentė Lietuvos problemas mato, o Vyriausybė sprendžia

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija nustebinta, kad tik išvykusi į Briuselį Prezidentė Dalia Grybauskaitė pamatė krizės metais užaugintas socialinio saugumo problemas, kurias iš esmės pradėjo spręsti dabartinė Vyriausybė.

Šiandien Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės išsakyta kritika Vyriausybei nėra pelnyta. Visų pirma, nereikėtų pamiršti, kad Algirdo Butkevičiaus vadovaujamas kabinetas perėmė problemų naštą, kurios ankstesnė konservatorių ir liberalų Vyriausybė neskubėjo spręsti, žinodama ypatingą socialinių klausimų jautrumą. Ar ne ji turėtų prisiimti atsakomybę už ilgalaikį įstatymų nihilizmą, dėl kurio dirbantys žmonės bei profsąjungos jaučiasi stumiamos į kampą, dalis visuomenės verčiau renkasi pašalpas, nei darbą, taip pat nesukuria palankių sąlygų investicijų pritraukimui? Socialinė sistema Lietuvoje  jau seniai primena Augėjo tvartus, kuriuos kuopti tenka socialdemokratų vadovaujamai Vyriausybei.

Socialinis modelis dar tik skinasi kelią į dienos šviesą, mokslininkų grupė pateikė savo projektą, prasideda aptarimai ir diskusija su visuomene, svarsto Trišalė taryba. Socialdemokratai puikiai suvokia, kad komplikuotos, socialiai labai jautrios problemos sprendimas įkaitins daug aistrų visuomenėje. Tačiau nebijo atsakomybės ir tikisi nugludinti daug aštrių kampų ir surasti konsensusą ir su profesinėmis sąjungomis, ir darbdaviais. Atrodo, kad Prezidentė nesupranta problemos jautrumo, o siekia ją aštrinti ir taip kiršinti visuomenę.

Socialinis modelis – tai sisteminė giluminė pertvarka, apimanti ir pensijų reformą, lankstesnius darbo santykius ir darbuotojų socialinį saugumą. Tam buvo sutelktos didelės mokslininkų ir ekspertų pajėgos, tačiau svarbiausia – užtikrinamas rengiamo projekto skaidrumas ir vieša diskusija su visuomene.

Socialdemokratai jau ne kartą kartojo, kad nesirinko ir nesirinks revoliucinio kelio, nepritarė ir nepritars naktinei reformai, todėl jų siūloma pertvarka bus aptarta su visuomene ir tik radus sutarimą virs įstatymu. Tad kviečiame visuomenę konstruktyviai diskusijai.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: