Gabrielius Landsbergis. ELTA / Julius Kalinskas
Prezidentūra neigia kerštavusi G. Landsbergiui: žaisliuko negavęs vaikas taip pat galvoja, kad yra už kažką nubaustas
Vyriausiasis prezidento patarėjas Frederikas Jansonas nesutinka su ministro Gabrieliaus Landsbergio užuominomis, esą šalies vadovas jo kandidatūrai į eurokomisarus nepritarė suvedinėdamas sąskaitas dėl vadinamosios „Operos fantomo“ istorijos.
„Prie žaisliukų lentynos ant nugaros nugriuvęs, visą gerklę rėkiantis bei rankomis ir kojomis makaluojantis vaikas taip pat dažniausiai galvoja, kad tėvai ar seneliai nepirkdami žaisliuko jį už kažką nubaudė“, – trečiadienį išsakytus G. Landsbergio įtarimus įvertino F. Jansonas.
„Bandymas susieti arba reakcija į tai, kad tu negavai žaisliuko rodo, jog greičiausiai tau ir nereikėjo jo duoti“, – interviu Eltai pridūrė jis.
Patarėjas sako, kad viešai išsakyta kritika dėl atmestos G. Landsbergio kandidatūros apskritai nestebina. Anot F. Jansono, ją daugiausiai išsako konservatoriai ir su ministro aplinka susiję žmonės.
„Kalbame apie žmogų, kuris labai norėjo būti Europos komisaru, tačiau juo netapo. Kalbame apie jo gimines, artimuosius ir jo partijos bendražygius. Visas pasipiktinimas eina iš vienos labai aiškios grupės žmonių“, – sakė jis, pažymėdamas, kad situaciją veikiausiai objektyviausiai vertina mažieji dešiniųjų koalicijos partneriai.
„Jei kiti valdančiosios koalicijos nariai sako, kad kitas pasirinktas kandidatas yra visa galva aukštesnis nei ponas Gabrielius Landsbergis, manyčiau, kad liberalai ir Laisvės partija yra objektyvesni. Jie nėra opozicija, kuri pagal apibrėžimą kritikuoja viską“, – pažymėjo F. Jansonas.
G. Landsbergis užsiminė, kodėl atmesta jo kandidatūra į EK
Konservatorių lyderis G. Landsbergis trečiadienį viešai pareiškė, kad prezidentas G. Nausėda jam kelią į Europos Komisiją užvėrė suvedinėdamas sąskaitas dėl vadinamosios „Operos fantomo“ istorijos. Ministro teigimu, šalies vadovas itin jautriai sureagavo, kai užstodamas mobingu kaltintą ambasadorių Jungtinėje Karalystėje Eitvydą Bajarūną, vėliau pats atsidūrė Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) akiratyje.
„Jei bandyčiau atversti karštesnių momentų puslapius, tai puslapis, kuriame ieškočiau pamatų šiems sprendimams, turbūt labiausiai susijęs su opera ir joje besilankančiais fantomais“, – interviu „Delfi“ sakė G. Landsbergis.
„Tas epizodas, netikėtai man pačiam (…), buvo skausmingas prezidentui“, – pridūrė ministras.
ELTA primena, kad pirmadienį premjerė Ingrida Šimonytė koalicinei tarybai pristatė europarlamentaro Andriaus Kubiliaus kandidatūrą į Europos Komisiją (EK). Pasak jos, tai yra kandidatas, dėl kurio pavyko atrasti bendrą sutarimą su prezidentu.
Vyriausybė trečiadienį vykusiame posėdyje priėmė nutarimą, kuriuo prezidentui ir Seimui yra siūloma pritarti europarlamentaro kandidatūrai į Europos Komisiją. Prezidentūra dekretą dėl šio siūlymo pasirašė ketvirtadienį.
Anksčiau žiniasklaidoje ir politikos koridoriuose kaip galimas eurokomisaras aptarinėtas užsienio reikalų ministras G. Landsbergis praėjusį penktadienį Eltai sakė sulaukęs informacijos, jog jo kandidatūrai nepritartų prezidentas G. Nausėda.
Savo ruožtu pats G. Nausėda tikino, kad sprendimas neskirti konservatorių lyderio G. Landsberio Lietuvos atstovu Europos Komisijoje nebuvo nulemtas keršto ar asmeniškumų. Šalies vadovas pripažino, kad jam neįtiko į eurokomisarus projektuoto ministro kai kurios būdo savybės bei sprendimas koncentruotis tik į užsienio politiką.
Eurokomisaro kandidatūrą teikia Vyriausybė, poziciją suderinus su prezidentu ir Seimu.
Benas Brunalas (ELTA)
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!