Prezidentūroje pasveikinti Konstitucijos egzamino nugalėtojai

Pirmadienį Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir teisingumo ministras Juozas Bernatonis Prezidentūroje pasveikino ir apdovanojo šių metų Konstitucijos egzamino nugalėtojus. Devintą kartą surengta visuotinė žinių pasitikrinimo akcija šiemet sutraukė daugiau nei 31 tūkst. dalyvių iš visos Lietuvos.

„Džiugu matyti devintus metu neblėstantį susidomėjimą Konstitucijos egzaminu. Pagyrimo verti ne tik geriausias žinias pademonstravę nugalėtojai, bet ir kiekvienas, užsiregistravęs ir dalyvavęs egzamine. Jau vien atėjimas į egzaminą parodo, kad asmuo nori tobulėti ir gilinti savo teisines žinias. Esu tikras, kad kiekvienas Konstitucijos egzamino dalyvis jo metu sužinojo kažką naujo ir tapo labiau teisiškai išprususiu“, – sakė J. Bernatonis.

Konstitucijos egzamino nugalėtojais tapo 29 Lietuvos gyventojai. Piliečių, neturinčių teisinio išsilavinimo, grupėje nugalėjo Edgaras Plypaitis iš Šakių, Andžej Kulevičius iš Šalčininkų ir Viktorija Kirkutytė iš Kelmės. Teisinį išsilavinimą turinčių ar jo siekiančių grupėje geriausiai pasirodė vilniečiai Simonas Mikšys, Donatas Ramanauskas ir Vilma Kuliešaitė.

Moksleiviai buvo apdovanoti keturiose amžiaus kategorijose. Vyriausių mokinių, 11-12 klasių kategorijoje, nugalėjo Remigija Lukošiūnaitė iš Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos, Karolina Valentaitė iš Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos ir Ieva Stanaitytė iš Šiaulių Lieporių gimnazijos. 8-10 klasių kategorijos nugalėtojais tapo Jolanta Pudžmytė iš Plungės „Saulės“ gimnazijos, Vaida Vosyliūtė iš Kazlų Rūdos sav. Antanavo pagrindinės mokyklos ir Danielė Senavaitytė iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos. 5-7 klasių mokinių grupėje nugalėjo Erika Kvasaitė iš Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos, Liutauras Mazūra iš Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos ir Eglė Petrauskaitė iš Šiaulių r. Kužių gimnazijos.

Patys jauniausi dalyviai, 1-4 klasių mokiniai, varžėsi atlikdami kūrybinę užduotį tema „Mano Lietuvai – 25 metai“. Komisijos sprendimu laimėtojais tapo pirmokas Kristupas Eitutis iš Šilalės rajono Upynos Stasio Girėno mokyklos, antrokė Eglė Masliukaitė iš Vilniaus Gerosios vilties progimnazijos, trečiokė Liepa Tamošiūnaitė iš Panevėžio Rožyno progimnazijos ir kevirtokas Nojus Krivickas iš Radviliškio Vaižganto progimnazijos.

Konstitucijos egzaminas taip pat tradiciškai buvo laikomas internetu portale DELFI. Internetu egzaminą laikiusieji dalyvavo tik viename etape, jie buvo vertinami pagal teisingų atsakymų skaičių ir atsakymams skirtą laiką. Teisinio išsilavinimo neturinčių piliečių grupėje laimėjo Mindaugas Kuras, Lilija Bezvodickaja ir Svetlana Bakasova, o teisininkų ir teisinį išsilavinimą turinčių asmenų grupėje nugalėjo Eugenijus Gaščenka, kuris geriausiai pasirodė ir pernai, Giedrius Orliukas bei Simonas Berneckis. Taip pat DELFI prizas atititeko ir daugiausiai skaitytojų simpatijų sulaukusio piešinio autorei Gabrielei Vitkevičiūtei iš Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos.

Egzaminas buvo laikomas ir Lietuvos įkalinimo įstaigose, čia taip pat atrinkti trys geriausiai pasirodę dalyviai.

Geriausiai Konstitucijos egzaminą išlaikiusiems dalyviams buvo įteikti diplomai, Prezidentės pasirašytos Konstitucijos, Teisingumo ministerijos ir partnerių dovanos. Konstitucijos egzamino laureatams taip pat skambėjo ir muzikinės dovanos – berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ atliekamos dainos. Apdovanojimų ceremonijos dalyvius taip pat sveikino Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas.

Konstitucijos egzaminą organizuoja Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, egzamino globėja – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Egzamino partneriai – DELFI ir LRT. Egzaminą organizuoti padėjo Vilniaus universitetas, Mykolo Romerio universitetas, Lietuvos savivaldybės, Švietimo ir mokslo ministerija, „Lietuvos paštas“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: