Prie geležinkelio Radviliškio rajone aptikta kontrabandos už 167 tūkst. eurų

Radviliškio rajone netoli geležinkelio bėgių pasieniečiai aptiko daugiau kaip 50 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių, kurios į Lietuvą, įtariama, galėjo būti atgabentos traukiniu iš Baltarusijos. VSAT pareigūnai sulaikė ir Alytaus gyventoją, galimai susijusį su šiuo maždaug 167 tūkst. eurų vertės kroviniu.

Šeštadienį Radviliškio rajono Vėriškių kaimo prieigose Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir Šiaulių pasienio užkardos pasieniečiai kartu su policijos pareigūnais ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ Saugos ir rizikų valdymo departamento darbuotojais aptiko 42 ryšulius. Pasieniečiai jau turėjo informacijos, kad čia gali būti perkraunamas nelegalus krovinys. Įtarta, kad jis galėjo būti išmesti iš pravažiuojančio traukinio, atvykusio iš Baltarusijos. Krovinys gulėjo už maždaug 200 metrų nuo geležinkelio bėgių.

Polietileno plėvele apvyniotuose paketuose pareigūnai rado 50 500 pakelių cigarečių „Fest“, „Minsk Capital QS“, „Minsk 5 Superslims“ ir „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais. Tokio krovinio vertė Lietuvoje su privalomais sumokėti mokesčiais yra apie 167 tūkst. eurų.

Pasieniečiai iš įvykio vietos galimai pasišalinusių asmenų paieškai pasitelkė Šiaulių pasienio užkardos kinologą su tarnybiniu šunimi ir VSAT Aviacijos valdybos sraigtasparnį „Eurocopter“. Paieškos metu Vėriškių kaime prie apleistos fermos buvo rastas automobilis „Mercedes-Benz Vaneo“, kuris, įtarta, priklauso pasišalinusiems asmenims.

VSAT Pagėgių rinktinės kriminalistai išsiaiškino, kad „Mercedes-Benz Vaneo“ savininkas yra 49-metis alytiškis. Padedami VSAT Specialiosios paskirties Pagėgių komandos pareigūnų jie atliko kratas įtariamojo namuose ir garaže. Čia buvo rasti 2435 eurai, viena 50 eurų kupiūra su klastojimo požymiais ir kiti daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai Alytaus gyventojui gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. „Mercedes-Benz Vaneo“ savininkas buvo uždarytas į areštinę. Pirmadienį po apklausos jis paleistas skyrus kardomąją priemonę rašytinį pasižadėjimą neišvykti.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: