Prie Panevėžio sulaikyta daugiau nei milijono eurų vertės kontrabanda (nuotraukos)

Ketvirtadienio, gruodžio 15 d., pavakarę muitinės pareigūnai kelyje tarp Panevėžio ir Pasvalio sulaikė krovininį vilkiką, vežusį didžiulį – 420 tūkst. pakelių nelegalių cigarečių krovinį. Tai viena didžiausių šiemet muitininkų sulaikytų rūkalų kontrabandos siuntų Lietuvoje.

Apie 17 val. vakaro Kauno teritorinės muitinės mobiliųjų grupių patrulis kelio Panevėžys – Pasvalys – Ryga 12 kilometre patikrinimui sustabdė Lietuvos piliečio G. M. vairuojamą krovininį vilkiką „MAN“. Vairuotojas sakėsi iš Latvijos į Lenkiją vežantis sandarinimo putų krovinį, bet pažvelgę atidžiau pareigūnai išvydo, jog legalaus krovinio tebuvo vos dvi paletės, sukrautos puspriekabės gale.

Visa likusi vilkiko puspriekabė buvo aklinai pilna cigarečių „L&M“ dėžių, iš viso „MAN“ vežta net 420 tūkst. pakelių nelegalių cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis. Bendra sulaikytos kontrabandos vertė – 1 mln. 251 tūkst. eurų, tai viena didžiausių Lietuvos muitinės pareigūnų šiemet sulaikytų nelegalių siuntų. Be to, eilinį kartą pasitvirtino pastarųjų metų tendencija – jog baltarusiškų cigarečių kontrabandą vis dažniau į Lietuvą mėginama įvežti iš Latvijos teritorijos.

Automobilis ir nelegalūs rūkalai sulaikyti, vilkiko vairuotojas irgi buvo sulaikytas dviem paroms, vėliau, skyrus kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti, dokumentų paėmimą ir piniginį užstatą, jis buvo paleistas.

Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriuje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokurorai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: