Prieš 17 metų gautas įvertinimas

2003 m. Panevėžio lėlių vežimo teatro įkūrėjas ir režisierius Antanas Markuckis apdovanotas žymiausio pasaulio pasakininko Hanso Kristiano Anderseno premija. Ši premija įteikiama kasmet rašytojo gimimo dieną – balandžio 2-ąją.

Prieš 17 metų garsiąją premiją gavęs režisierius šiandien to labai nesureikšmina, nors yra vienintelis lietuvis gavęs tokį aukštą pasaulinį įvertinimą.  Šventės išvakarėse režisierius pasidalino nūdienos reikalais ir atsakė į keletą Aukštaitijos naujienų portalo AINA klausimų.

Ar prisimenate už ką gavote šį apdovanojimą?

Pamenu, gavau jį už Hanso Kristiano Anderseno kūrybos puoselėjimą, už tuometinę savo veiklą teatre.

Ar turite kitų apdovanojimų?

Taip, turiu. 1994 m. LR kultūros ministerija man suteikė B. Dauguviečio premijos laureato vardą už lietuviškos dramaturgijos propagavimą, Panevėžio lėlių teatro įkūrimą ir Sigito Gedos pjesės „Kaip kiškis vilko namus sergėjo“ pastatymą, turiu aukščiausią Lietuvos Kultūros ministerijos apdovanojimą – garbės ženklą “Nešk savo šviesą ir tikėk” (2016m.) už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir švietimui, vaikų meninį ir kultūrinį ugdymą, Panevėžio ir Lietuvos teigiamo įvaizdžio formavimą, bendruomeniškumo stiprinimą bei asmeninę atsakomybę kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką. Taip pat  2014 m. vasario 16 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo mane ordino „UŽ NUOPELNUS LIETUVAI“ medaliu.

Kaip išgyvenate karantiną?

Dirbame kaip ir visi nuotoliniu būdu: turime susikūrę skype grupę ir dirbame. Aktoriai mokosi naujų spektaklių tekstų, bendraujame ir tariamės su dailininkais, planuojame naujus projektus. Taip ir dirbame.

Ar karantinas pakoreguos jūsų planus?

Šiais metais esame gavę miesto savivaldybės ir LR Kultūros tarybos finansavimą vasaros gastrolėms bei tarptautiniam festivaliui „Lėlė gatvėje“. Gastrolės gali atsikelti, o festivalis gali ir neįvykti šiais metais, nes nelabai kas po šios epidemijos norės labai važinėti po pasaulį.

Dėkojame už pokalbį

A.Markuckis gimė 1965 metais. 1980-1983 Rokiškio kultūros mokykloje studijavo režisūrą. 1985-1991 buvo Panevėžio AB „Linas“ kultūros klubo vadovas. 1993-1997 m. vadovavo Lietuvos lėlininkų asociacijai, buvo jos prezidentas. 1997-2001 m. studijavo lėlių teatro vaidybą ir režisūrą Jaroslavlio valstybiniame teatro institute. Nuo 1993 m. inicijuoja tarptautinį lėlių teatrų festivalį „Lagaminas“, o nuo 2018 m. tarptautinį festivalį „Lėlė gatvėje“ , 2008 m. Rusijos lėlininkų savaitę Lietuvoje ir 2014 m. tarptautinį lėlių teatrų festivalį „Hanso Kristiano Anderseno pasakos“. Nuo 1986 metų yra Panevėžio lėlių vežimo teatro direktorius-meno vadovas.

Režisierius per savo karjerą yra pastatęs virš 30 spektaklių vaikams, pradedant 1979 m. pagal K. Kubilinską „Timas ir Tomas“ ir baigiant 2019 m. atnaujintu spektakliu H. K. Anderseno pasakos motyvais „Mergaitė su degtukais“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: