Prieš 50 metų Panevėžyje pastatyti sporto rūmai

Pagal architekto Jono Putnos projektą šie sporto rūmai Panevėžyje pastatyti 1965 metais. Šalia jų įrengtas lengvosios atletikos ir futbolo stadionas, teniso kortai, rankinio ir tinklinio aikštės. Tai pirmasis toks sporto kompleksas pastatytas to meto sovietinėje Lietuvoje.

Kaip liudija Panevėžio apskrities archyve saugomi dokumentai, 1959 metais Panevėžio miesto vykdomasis komitetas perėmė iš Mėsos kombinato stadioną ir šalia jo pradėjo sporto rūmų statybą. Pirminė stadiono ir sporto rūmų statybos sąmatinė vertė buvo 495,0 tūkst. rublių.

Šių pinigų neužteko ir sporto rūmų statyba užsitęsė. Jų užbaigimui 1965 metais Panevėžio miesto vykdomasis komitetas Ministrų Tarybos paprašė papildomai skirt 200 tūkst. rublių. Sporto rūmų statybos darbus vykdžiusi Panevėžio statybos tresto Statybos valdyba Nr. 56 įsipareigojo juos atiduoti eksploatacijon iki liepos 21 d., kai bus minimos Sovietų Lietuvos 25-osios metinės.

Sudaryta valstybinė komisija 1965 m. liepos 20 d. pastatytus sporto rūmus apžiūrėjo ir juos priėmė naudojimui. Nustatyti iki galo neužbaigti darbai turėjo būti atlikti iki rudens. Kaip ir buvo numatyta, 1965 m. liepos 21 d. naujuose sporto rūmuose įvyko Sovietų Lietuvos 25-mečio minėjimas ir sporto rūmai oficialiai atidaryti.

Dešiniajame Nevėžio krante iškilę sporto rūmai to meto spaudos pristatyti kaip puikus sporto židinys visoje Lietuvoje. Juose yra 2000 vietų didžioji ir mažoji salės, du plaukymo didysis 25 metrų ir mažasis 12,5 metrų baseinai, patalpos sunkiaatlečių užsiėmimams, konferencijoms, kabinetai rūmų darbuotojams, viešbutis.

Pagerėjus sąlygoms sportuoti, Panevėžio miesto vykdomojo komiteto prašymu dar tais pačiais 1965 metais Panevėžyje buvusi mokykla internatas buvo perorganizuota į Panevėžio internatinę sporto mokyklą. Joje kartu su bendrojo lavinimo dalykais buvo vedamos ir įvairių sporto šakų pamokos, ugdomi sporto meistrai visai Lietuvai.

Panevėžio sporto rūmai buvo 1964 metais įkurto krepšinio klubo „Lietkabelis“ namų arena. Vidmanto Paškevičiaus treniruojamas „Lietkabelis“ 1985 ir 1988 metais tapo Lietuvos čempionais. 1978 – 1986 metais ši Panevėžio komanda atstovavo Lietuvą Sovietų Sąjungos I lygos krepšinio čempionate.

Dabar sporto rūmai priklauso Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro „Aukštaitijos“ sporto kompleksui. Čia treniruojasi imtynių, triatlono sportininkai, vyksta krepšinio, tinklinio, sunkiosios atletikos varžybos, kiti sporto renginiai.

Nuotraukose:

  1. Panevėžio sporto rūmai, pastatyti 1965 metais. Iš internetinio žiniaraščio miestai.net.
  2. Panevėžio stadionas pokaryje. Iš Marytės Marcinkevičiūtės knygos „Panevėžio sportas“, 2003.
  3. Panevėžio stadionas po 1965 metų rekonstrukcijos. Iš internetinio žiniaraščio miestai.net.
  4. Panevėžio sporto rūmai šiandieną. Autoriaus nuotrauka.

Leonas Kaziukonis


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: