Prieš korupciją keliuose – bendra institucijų komanda

Vakar Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate (toliau – Panevėžio apskr. VPK) vyko trijų institucijų inicijuotas seminaras-diskusija „Ar galime sumažinti korupciją keliuose?“ Panevėžio apskrities policija susivienijo su Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdyba ir Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos Panevėžio regionu ir organizavo vairavimo mokyklų vadovams ir mokytojams skirtą diskusiją apie korupcijos – kyšininkavimo, papirkinėjimo – mažinimą Lietuvoje.

Panevėžio apskr. VPK viršininko pavaduotojas Renaldas Žekonis sakė, kad tikisi konstruktyvaus bendradarbiavimo ir naudingos abipusės diskusijos.

Panevėžio apskr. VPK Imuniteto skyriaus viršininkas Ramūnas Šiaučiūnas pristatė, kodėl kilo idėja organizuoti tokį seminarą-diskusiją. Pasakojo, ką veikia imuniteto padaliniai. Informavo, kad Panevėžio apskr. VPK Imuniteto skyrius veiklą pradėjo nuo 2012 m. Vienas pagrindinių skyriaus tikslų – vykdyti darbuotojų apsaugą nuo galimo neteisėto poveikio, kuriuo siekiama paveikti sąžiningą ir objektyvų pareigų atlikimą, taip pat atlikti korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų prevenciją ir policijos darbuotojų daromų nusikalstamų veikų tyrimą.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio vyriausioji specialistė Rita Škutienė kalbėjo, kaip galima pasipriešinti korupcijai, apžvelgė korupcijos atsiradimo priežastis, korupcijos pasekmes, akcentavo, kad visame pasaulyje kova su korupcija tapo prioritetu. Pabrėžė, kad nuolatinis ir bendras tarnybų tikslas – sumažinti korupcijos daromą žalą.

Panevėžio apskr. VPK Imuniteto skyriaus vyriausioji tyrėja Sandra Valikonienė pabrėžė, kad iš vairavimo mokyklų tikisi iniciatyvumo, antikorupcinių idėjų palaikymo, glaudaus bendradarbiavimo, o iš būsimų vairuotojų – naujo požiūrio ir pilietiškumo, nes korupcija prasideda nuo asmens. Pristatė asmenų, baustų už bandymus papirkti kelių policijos pareigūnus, teismų praktikos pavyzdžius, palygino administracinės ir baudžiamosios atsakomybės pasekmes.

Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos Panevėžio regiono departamento vyresnysis patarėjas Romas Vyšniauskas apibendrino vairavimo mokykloms aktualių teisės aktų momentus, pabrėžė, kad nereikia kurti naujų teisės aktų ar jų pakeitimų. Vairavimo mokyklose kartu su Kelių eismo taisyklių teorija vairavimo mokytojai galėtų kalbėti ir apie korupcijos grėsmę.

Mokymų dalyviai – vairavimo mokyklų vadovai, mokytojai ir VĮ „Regitra“ Panevėžio filialo vadovas Raimundas Kireilis – aktyviai diskutavo, išsakė savo nuomonę, akcentavo tokios diskusijos reikalingumą ir manymą, kad korupcijos prevencijos temas tikrai dėstys būsimiems vairuotojams. Išreiškė norą, kad tokie susitikimai būtų organizuojami ir ateityje.

Dalyviai išreiškė viltį, kad ir nori abipusio supratimo, iš policijos pareigūnų eismo dalyviai tikisi didesnės pagarbos, mandagaus elgesio. Pastebėjo, kad Lietuvoje trūksta laidų apie korupcijos netoleravimą, pavyzdžiui, visuomenei žinomų žmonių kalbų, televizijos laidų, kuriose būtų eismo dalyviai aktyviai informuojami apie Kelių eismo taisyklių pakeitimus. Vertėtų aktyviau šviesti visuomenę, kurti socialinius filmukus apie eismo taisyklių pažeidėjų daromą žalą ir korupcijos grėsmę.

Trijų institucijų atstovai seminarą-diskusiją tęs ir šiandien, kviesdami prisidėti ne tik Panevėžio miesto, bet ir visos apskrities vairavimo mokyklų atstovus. Tokį pat bendravimą ir pasidalijimą idėjomis planuojama artimiausiu metu surengti ir Utenos apskrityje.

Rasa Černauskaitė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: