Prieš mokyklą svarbu pasirūpinti vaikų sveikata

Panevėžio visuomenės sveikatos centro specialistai atkreipia tėvelių dėmesį, kad artėjant naujiems mokslo metams reikia pasirūpinti vaikų sveikata ir nepamiršti efektyviausios užkrečiamųjų ligų profilaktikos priemonės – skiepų. Profilaktiškai tikrintis sveikatą turi visi vaikai iki 18 metų. Išduotas vaikų sveikatos pažymėjimas galioja metus. Taip pat reikia atminti, kad vaikai, pradedantys lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigą ir vėliau kiekvienais metais turi pateikti nustatytos formos Vaiko sveikatos pažymėjimą (forma Nr. 027-1/a).

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendoriumi, patvirtintu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. V-757 „Dėl Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendoriaus patvirtinimo“, 6-7 metų vaikai pakartotinai skiepijami nuo kokliušo, difterijos ir stabligės, taip pat nuo poliomielito, tymų, epideminio parotito bei raudonukės.

Siekiant užtikrinti efektyvią tuberkuliozės profilaktiką ir kontrolę, pagal Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro 2002 m. rugpjūčio 6 d. įsakymą Nr. 399 „Dėl tuberkulino mėginių atlikimo“, asmens sveikatos priežiūros įstaigose kiekvienais metais 7 metų amžiaus ir tuberkuliozės rizikos grupei priklausantiems vaikams (neskiepyti dėl tuberkuliozės, bendraujantys su sergančiaisiais tuberkulioze šeimoje ar kolektyve, dažnai sergantys viršutinių kvėpavimo takų ar lėtinėmis ligomis ir kt.), turi atlikti tuberkulino mėginius.

Svarbu atminti, kad vaikus, prieš pradedant lankyti vaikų ugdymo įstaigą, asmens sveikatos priežiūros įstaigos specialistai turi atlikti tyrimus dėl enterobiozės.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply