Tado Kontauto nuotr.

Prieš rinkimus Panevėžio rajone tvyro olimpinė ramybė

Nors iki artėjančių vietos savivaldos bei tiesioginių merų rinkimų nebeliko nė pusantro mėnesio bent Panevėžio rajone tvyro visiška olimpinė ramybė ir dažnas rinkėjas, kurių pagal sąrašus turėtų būti 31 687 net nežino, kiek partijų dalyvauja rinkimuose ir kokius kandidatus jie iškėlė į merus. Užkalbintas ir paklaustas ką į merus rinktų, ne vienas rajono gyventojas sakė balsuosiantis už septyniasdešimtmetį atšventusį ilgametį rajono merą Povilą Žagunį, tačiau šiemet jis mero posto nebesieks.

Beje šiemet, skirtingai nei prieš ankstesnius rinkimus, niekur nematyti ir daug žadančių politikų plakatų, kitos agitacijos, o pašto dėžutės lieka tuščios…

„Nė vienas net kalendoriuko nepadovanojo. Anksčiau juos naudodavau prakuroms”,- ironizavo vienas ramygalietis.

Panevėžio rajono apygardos rinkimų komisijoje irgi visiška olimpinė ramybė. Komisijos pirmininkė Lorita Mykolaitienė tegalėjo pasakyti, kad dėl 21 vietos rajono taryboje varžysis šešios partijos, tačiau visų jų kandidatų į merus sakė nepamenanti.

Komisijos pirmininkė sakė nežinanti net apytikslio kandidatų į tarybą skaičiaus, nes neva partinių sąrašus uoliai purto VRK, o tikrieji sąrašai bus žinomi gal tik rinkimų dieną. Bene į visus klausimus ji atsakydavo patarimu informacijos ieškotis VRK tinklapyje.

Taigi kovą dėl vietų rajono savivaldybėje rungsis šešios partijos. Šį kartą meras P.Žagunis į Valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašo priekį įrašytas tik kaip masalas rinkėjams, o į mero kėdę pretenduoja niekada net taryboje nedirbęs, buvęs Panevėžio probacijos tarnybos vadovas, o dabar Smilgių seniūnijos seniūnas, bet visame rajone mažai žinomas Edmundas Toliušis.

Tėvynės sąjungą – Lietuvos krikščionis demokratus rinkimuose atstovaus ilgametis Panevėžio rajono tarybos narys, kadaise Upytės seniūnijos seniūnu dirbęs Kazimieras Algirdas Budrys.

Socialdemokratus į rinkimus ves kelias kadencijas mero P.Žagunio pavaduotoju dirbęs, Antanas Pocius.

Liberalų sąjūdžio priekyje – skyriaus pirmininkė Daiva Juodelienė.

Darbo partija, kuri dėl įvairių priežasčių parado tris pačias ryškiausias asmenybes ir dabar rajono taryboje teturi tik vieną vietą, į mero rinkimus delegavo tarybos narę Liną Mackevičienę.

Ambicijų žengti į Panevėžio rajono savivaldybės rūmus neslepia ir buvęs „valstietis”, buvęs Seimo narys, dabar demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos” skyriaus pirmininkas, ūkininku prisistatantis Petras Nevulis, tačiau jo suformuotame rinkimų sąraše nėra nė vienos politikoje žinomo žmogaus pavardės.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: