Nuotraukos: T. Gaubio

Prieš skrydį į Tokiją S. Krupeckaitei ir M. Marozaitei – palinkėjimai iš olimpinio čempiono

Nors Tokijo olimpiada startavo prieš savaitę, tik vakar vakare į žaidynes išvyko olimpietės, dviračių treko rinktinės narės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė. Vilniuje prieš pat skrydį įvykusiose palydėtuvėse 1988 m. olimpinis dviračių treko čempionas Gintautas Umaras sportininkėms linkėjo pasitikėjimo ir lengvo starto.

Lietuvos dviračių treko rinktinė prieš ilgą skrydį per Helsinkio oro uostą suspėjo apsilankyti Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) būstinėje, kur prezidentas Darius Levickis olimpietėms įteikė simbolinę Lietuvos vėliavą, o du aukso medalius Seulo žaidynėse pelnęs G. Umaras bei pasaulio treko dviračių persekiojimo lenktynių rekordininkas olimpietėms linkėjo tikėjimo savimi.

„Merginoms palinkėsiu pasitikėjimo. Stiprus pagrindas jau yra: suburta komanda, matosi nuolatiniai rezultatai. Dabar nėra ko dvejoti, reikia eiti ir kautis. Belieka palinkėti tik sėkmės ir polėkio, gero skrydžio per varžybas. Spaudimas sportininkus lydėjo ir anksčiau, ir dabar, tačiau Simonos patirtis – įspūdinga, aš palyginus su ja esu tarsi piemuo“, – teigė legendinis dviračių sporto atstovas.

Jau į penktas, rekordines žaidynes pirmą kartą ne viena išvykstanti S. Krupeckaitė sako, kad šis pasiekimas buvo vienas iš jos variklių.

„Tai buvo viena iš mano siekiamybių. Prieš tai neskaičiavau olimpiadų, bet paskui atėjo suvokimas, kad tik Virgilijus Alekna ir Daina Gudzinevičiūtė yra tai pasiekę. Nesu linkusi savimi didžiuotis, bet galbūt ateityje galėsiu. Iš tiesų pirmoji olimpiada Atėnuose man buvo pati lengviausia, nes neturėjau tos sunkios atsakomybės ir lūkesčių kuprinės. Miglės kuprinė – tuščia, tačiau aš pasistengsiu jai kuo labiau padėti ir palaikyti “, – prieš skrydį kalbėjo tituluota sportininkė.

Keturiose olimpiadose patyrusiai sportininkei nepavyko įgyventi sau išsikeltų tikslų, todėl S. Krupeckaitė sako, kad dabar visą dėmesį skris kuo geresniam pasirodymui ir vidinei ramybei.

„Stengiuosi nekelti sau tikslų ir nieko neplanuoti, svarbiausia – ramybė ir pasitikėjimas. Daug įdėjome pastangų, kad čia patektume. Vėliau laukė daug pandemijos, psichologinių iššūkių, reikėjo persiorientuoti. Visgi, ilgesnis pasiruošimas išėjo į naudą: įgijau patirties, jėgos ir greičio. Japonijoje varžybos vyks visą savaitę, todėl mūsų laukia amerikietiškai kalneliai: daug pakilimų, nusileidimų, adaptacijos. Noriu susikoncentruoti į kuo geresnį pasirodymą, kad grįžę šia olimpiada galėtume didžiuotis“, – sakė rekordininkė, 2009 m. pasaulio čempionė.

S. Krupeckaitė ir M. Marozaitė dalyvaus individualiose keirino ir sprinto rungtyse, vėliau jos bandys pakovoti daugiausiai vilčių teikiančioje rungtyje – komandiniame sprinte. Prieš pat Tokiją laimę nešančią olimpinių žiedų tatuiruotę pasidariusi 25-erių M. Marozaitė sako, kad kol kas didelio jaudulio ir spaudimo nejaučia.

„Jaučiuosi pasiruošusi, jaudulio dar nėra, man dabar svarbiausia išlaikyti pasitikėjimą savo jėgomis. Tiesa, prieš pat skrydį pajutau žiniasklaidos dėmesį, šiandien supratau, kad tikrai važiuoju į olimpiadą. Mes su Simona kartu dirbame jau penkerius metus. Nemažai iš jos išmokau, todėl labai džiaugiuosi, kad kartu dalyvausime. Didžiausi mano lūkesčiai susieti su komandine sprinto rungtimi, jai labiausiai ir ruošiausi“, – teigė perspektyvi treko dviratininkė.

Treneris Dmitrijus Leopoldas liko patenkintas pasiruošimu, kurio rezultatai pasimatys po žaidynių.

„Neįprastai ilgas pasiruošimas, todėl turėjome laiko ištaisyti savo klaidas. Rezultatai parodys, ar mums pavyko. Dalis inventoriaus jau Japonijoje, reikės per naktį spėti išsipakuoti ir surinkti. Bet gerai, nebus laiko kada jaudintis“, – teigė į ketvirtą savo olimpiadą važiuosiantis rinktinės treneris.

Po olimpiados S. Krupeckaitės laukia naujo formato UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybų ambasadorės rolė bei pasiruošimas šiam prestižiniam turnyrui, kurio vienas iš etapų lapkričio 27 d. įvyks Panevėžio „Cido“ arenoje.

„Rudenį laukia didžiulė šventė Panevėžyje. Iki olimpinių žaidynių daug galvojau apie šias intriguojančias varžybas, nes to dar nesame matę. Tačiau dabar visas dėmesys olimpiadai, o po jos orientuosimės į kitus startus“, – kalbėjo sportininkė.

Inauguracinės UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybos prasidės lapkričio 6 d. Maljorkoje, o trečiasis jų etapas „Cido“ arenoje įvyks lapkričio 27 d.

Dviračių treko UCI Čempionų lyga (angl. UCI Champions League) – intriguojančios, naujos kartos prestižinės dviračių treko varžybos su šou elementais, kuriose dėl pusės milijono prizinio fondo varžysis geriausi pasaulio treko atletai, o žiūrovai mėgausis specialiais garso, šviesų efektais bei unikalia naujo formato renginio patirtimi. Lapkričio 27 d. treko Čempionų lygos varžybų aistras galės išvysti ir Lietuvos sporto mėgėjai, mat trečias iš šešių naujo formato varžybų etapų bus surengtas vienintelėje Baltijos šalyse olimpinio standarto dviračių treką turinčioje Panevėžio „Cido“ arenoje. Lapkričio-gruodžio mėn. šešiuose Čempionų lygos etapuose, kurie be Panevėžio vyks Maljorkoje, Paryžiuje, Londone ir Tel Avive, 72 tituluočiausi treko sportininkai, tarp kurių ir pasaulio rekordininkė, čempionė ir Tokijo olimpiadai besiruošianti S. Krupeckaitė, kovos dėl įskaitinių taškų treko sprinto ir ištvermės kategorijose. Čempionais taps ir prizinį fondą susižers visuose etapuose daugiausiai taškų surinkę dviratininkai (-ės). Planuojama, kad novatoriško formato varžybos prie TV ekranų sutrauks daugiau nei 150 mln. žiūrovų visame pasaulyje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: