Priimti svarbūs sprendimai dėl koronaviruso

Vyriausybės pasitarime priimti svarbūs sprendimai:

RENGINIAIDėl renginių draudimo nuo 2020 m. kovo 13 d. iki kovo 27 d.:Nuo 2020 m. kovo 13 d. 7.00 val. uždrausta visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje visus tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse organizuojamus sporto, kultūros, laisvalaikio, pramogų bei kitus renginius.Atvirose erdvėse galima organizuoti tik tokius renginius, kuriuose dalyvauja ne daugiau kaip 100 asmenų. Tokiuose renginiuose būtina užtikrinti ypatingas apsaugos sąlygas: atstumas tarp dalyvių – ne mažesnis kaip 1 metras, renginys skirtas ne rizikos grupės (vyresnio amžiaus ar segantiems lėtinėmis ligomis) žmonėms, užtikrinta rankų dezinfekcijos ir rankų higienos galimybė.Profesionalūs sporto renginiai gali būti organizuojami tik be žiūrovų.
KULTŪROS, LAISVALAIKIO, SPORTO ĮSTAIGOSDėl kultūros, laisvalaikio, sporto įstaigų veiklos ribojimo nuo 2020 m. kovo 13 d. iki kovo 27 d.:Draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas.  Išsamiau skaitykite paspaudę
šią nuorodą.Draudžiama veikla vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose.
UGDYMO ĮSTAIGOSDėl ugdymo proceso stabdymo:Nuo 2020 m. kovo 13 d. rekomenduojama, o nuo kovo 16 d. iki kovo27 d. privaloma stabdyti ugdymo ir vaikų priežiūros procesą bei švietimo veiklą visose švietimo įstaigose, dienos ir užimtumo centruose, rekomenduojant pasinaudoti mokinių atostogomis ir pasiruošiant taikyti ugdymo procesą nuotoliniu būdu.Savivaldybės privalo užtikrinti vaikų priežiūrą išimtiniais atvejais įstaigose, jeigu to neįmanoma įgyvendinti namuose.Rekomenduojama darbdaviams užtikrinti galimybes tėvams, auginantiems vaikus, dirbti nuotoliniu būdu. Jeigu tokios galimybės nėra, nedarbingumo pažymėjimai išduodami tokia pat tvarka, kaip įtariant kontaktą su infekuotu asmeniu. Sudaryti galimybę tėvams kreiptis dėl ligos išmokos, o pakeitus teisės aktus gauti dalinio darbo išmoką. Išsamiau skaitykite paspaudę šią nuorodą.
KELIONĖSNuo 2020 m. kovo 13 d. bet kokios kelionės į ypatingos rizikos šalis, patvirtintas valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu: Italija, Prancūzija, Vokietija, Ispanija, Kinija, Honkongas, Iranas, Pietų Korėja, Singapūras, Japonija, turi būti nutrauktos.Visiems Lietuvos Respublikos piliečiams primigtinai rekomenduojama nutraukti ir atidėti visas keliones iki 2020 m. balandžio 14 d. nevykti į visas užsienio valstybes.
SKRYDŽIŲ RIBOJIMAI
Nuo 2020 m. kovo 13 d. draudžiami skrydžiai keleiviams vežti iš Lietuvos į Italiją, o nuo 2020 m. kovo 16 d. – ir iš Italijos į Lietuvą.Nuo 2020 m. kovo 13 d. draudžiamas tarptautinis keleivių vežimas keleivinėmis kelių transporto priemonėmis, kai keleiviai vežami iš Lietuvos į Italiją reguliarias, specialiais ir užsakomaisiais (vienkartiniais) reisais.
ATVYKSTANTYS ASMENYS IR PRIVALOMA IZOLIACIJADėl atvykstančių asmenų sustiprintos kontrolės ir privalomos izoliacijos:Visi atvykstantieji oro uostuose privalo registruotis ir tikrintis sveikatą.Asmenims, parvykusiems iš ypatingos rizikos šalių, patvirtintų valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu: Italija, Prancūzija, Vokietija, Ispanija, Kinija, Honkongas, Iranas, Korėja, Singapūras, Japonija, privaloma 14 d. izoliacija.

AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: