Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas.

Prisiekė naujoji Panevėžio miesto taryba. Inauguruotas meras (papildyta)

2011 metais išrinkta Panevėžio miesto taryba baigė darbą. Penktadienį į pirmą naujos kadencijos tarybos posėdį susirinko naujieji tarybos nariai. Naujoje miesto taryboje 14 naujų veidų.

Tarybos posėdis prasidėjo naujųjų tarybos narių priesaikomis. Pirmajame posėdyje dalyvavo visi 31 naujosios tarybos narys.

Po priesaikos buvo inauguruotas naujasis Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas.

„Man teko garbė tapti pirmuoju tiesiogiai išrinktu Panevėžio miesto meru. Suvokiu tai kaip didžiulę atsakomybę, įpareigojimą ir įsipareigojimą kiekvienam manimi patikėjusiam. Mero postas pirmiausia man reiškia tarnystę žmogui ir miestui, galimybę žodžiui „savivalda“ grąžinti tikrąją prasmę, progą įtvirtinti požiūrį, jog nėra nesvarbių žmonių ir nesprendžiamų problemų. Svarbu viskas, kas svarbu bent vienam panevėžiečiui“, – sakė naujasis meras.

Akcentuotos keturios veiklos kryptys ir tikslai – realiai veikianti savivalda, stipri ir motyvuota bendruomenė, aktyvus darbas su investuotojais, jaunimo įtraukimas į miesto gyvenimą. „Kreipiuosi į miesto bendruomenes ir kiekvieną panevėžietį – einu dirbti Panevėžiui ir kviečiu jus eiti kartu“, – teigė R. M. Račkauskas.

Pasveikinti naujai išrinktą Savivaldybės tarybą ir naująjį miesto merą atvyko Jo Ekscelencija Panevėžio vyskupas Lionginas Virbalas.

Seikinimą atsiuntė  Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Ričardas Malinauskas bei direktorė  Roma Žakaitienė.

Seimo narys Petras Narkevičius perskaitė Seimo pirmininkės sveikinimą.

Sveikinimo žodį tarė seimo nariai Domas Petrulis, Povilas Urbšys, Vyriausybės atstovė Panevėžio apskričiai Rasa Šošič, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Egidijus Lapinskas ir kiti.

Pirmajame posėdyje mero pavaduotoju slaptu balsavimu išrinktas Visuomeninio rinkimų komiteto „Mums svarbu“ atstovas Aleksas Varna. Už jį balsavo 22 tarybos nariai. Pats A. Varna atsisakė balsavimo teisės ir už save nebalsavo.

Naujuoju savivaldybės administracijos direktoriumi išrinktas Tomas Jukna („Kartu“) (19 tarybos narių balsų). Tačiau kol specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pateiks pažymą dėl tinkamumo užimti valstybės tarnautojo pareigas, laikinai direktoriaus pareigas pavesta eiti Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Informacinės visuomenės plėtros skyriaus vedėjai Ritai Bytautaitei.

Naująją 2015-2019 m. Panevėžio miesto savivaldybės tarybos valdančiąją „Koaliciją Panevėžiui“ sudaro P. Urbšio visuomeninis rinkimų komitetas „Kartu“, visuomeninis rinkimų komitetas „Mums svarbu“, Lietuvos socialdemokratų ir Darbo partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Panevėžio miesto skyriai.

Išvakarėse koalicijos sutartį pasirašė 17 iš 31 Savivaldybės tarybos nario. Pagal ją, naujuoju Savivaldybės mero pavaduotoju deleguojamas Aleksas Varna („Mums svarbu“), administracijos direktoriumi – Tomas Jukna („Kartu“), jo pavaduotojais – Ramūnas Vyžintas (LSDP) ir Sandra Jakštienė (DP). Socialdemokratai dar turi apsispręsti, ką deleguos į mero pavaduotojo postą, vietoj tarybos nario mandato netekusios Danutės Stanevičienės, kurią taryboje pakeitė socialdemokratas Rimantas Sankauskas.

Po savivaldos rinkimų Panevėžio miesto tarybos (31 tarybos narys) mandatus pasidalino sekančiai:

Visuomeninis rinkimų komitetas „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ – 8, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – 6, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 4, Lietuvos socialdemokratų partija -4, Darbo partija –   3, Visuomeninis rinkimų komitetas „Mums svarbu“ – 2, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis -2, Gintaro Šileikio visuomeninis rinkimų komitetas – 2 mandatai.

Į tarybą pateko 8 Visuomeninio rinkimų komiteto „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ atstovai  Rytis Mykolas Račkauskas, Darius Viržonis, Daumantas Simėnas, Vitalija Vasiliauskaitė, Loreta Masiliūnienė, Arūnas Balčiūnas, Birutė Valkūnienė ir Rimantas Ridikas.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų šešetukas (turėjo 9 vietas taryboje) išsidėstė sekančiai: Maurikijus Grėbliūnas, Algis Čeponis, Vitalijus Satkevičius, Vidmantas Baltramiejūnas, Petras Luomanas ir Valdas Staugaitis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ketvertuke (buvo 3 mandatai) Gema Umbrasienė, Juozas Bečelis, Mantas Leliukas ir Tomas Josas.

Lietuvos socialdemokratai turėję taryboje 7 vietas gavo tik 4 ir po reitingavimo  išsidėstė sekančiai: Povilas Vadopolas, Janina Gaidžiūnaitė, Donatas Degenis ir Rimantas Sankauskas.

Darbo partija vieninteliai išlaikė savo pozicijas ir jų trejetukas liko nepakitęs: Galina Kuzmienė, Alfonsas Petrauskas ir Virginijus Viržintas.

Visuomeniniam rinkimų komitetui „Mums svarbu“ atiteko dvi vietos. Į tarybą pateko Kęstutis Lukoševičius ir Aleksas Varna.

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui iš trijų mandatų liko tik du. Į tarybą išrinkti Laimutis Sėdžius ir Zita Kukuraitienė.

Gintaro Šileikio visuomeninis rinkimų komitetas gavo 2 mandatus. Tarybos nariais taps Gintaras Šileikis ir Albinas Ivonaitis.

Į Panevėžio miesto tarybą nepateko (nesurinko 4 proc. rinkėjų balsų) Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), Partija Tvarka ir teisingumas (turėjo 4 vietas taryboje) ir Lietuvos liaudies partija.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

17 Comments

 • Sveikiname išrinktuosius.
  Bet teksto klaidos bado akis: „išsidėstė sekančiai“, „mandatus pasidalino sekančiai“. O kas norėta pasakyti sakiniu: „… visuomeninis rinkimų komitetas pasirodė gavo 2 mandatus“?

 • Kas cia is desines, kokia cia dar LVZS skyriaus pirmininke Lina, geda LVZS del tokiu pirmininkiu ir tokiu kaip Becelis ir Josas .Sunaikintas LVZS Panevezio skyrius kuri sunaikino, pats pirmininkas Karbauskis, juokiasi visa Lietuva is jo

 • Ar komentatorius, pasivadinęs „kas cia“, nėra girdėjęs apie lietuviškus rašmenis?
  „Valstiečiai“ savo reikalus anksčiau ar vėliau susitvarkys, o pyktį liejantis komentatorius vistiek ras dėl ko pykti…

 • Sveikinu draugą Urbšį ir draugą Račkauską nuvijus koncervus nuo valdžios! Šlovė socialdemokratams,darbiečiams ir draugams Urbšiui su Račkauskui! URA!!!

 • Vos atpažinau savo seną draugą Winnetou.

 • „Valstiečiai“ savo reikalus anksčiau ar vėliau susitvarkys, o draugai Lina Kazokiene, Becelis ir Josas isdavikais liks iki pasaulio pabaigos. Man atrodo kad komentatorius nepyksta, jam tik sleikstu nuo vaizdialio

 • Kodėl Garliavos teismuose ir akcijose mergaitei ginti prie prezidentūros nebesilanko demagogas Puteikis?
  Todėl, kad neturi laiko, nes užisėmęs Lietuvo sąrašo griovimu, intrigų ten kurstymu, savo asmens garbintojų saujelės praplėtimu valstybės lėšų sąskaita per savo Seomo nario padėjėjus.

 • Tik ramybės. Jums dabar tai svarbiausia. P.Urbšys jau suformavo galingą antikorupcinę koaliciją. Darbo partija – yra, socdemai Vadapolas su Gaidžiūnaite – yra, du nuolatinės būsenos išdavikai – yra, net verslo atstovai – yra ! Leliuko su Umbrasiene – nėra ! Šileikio – nėra ! Korupcijai Panevėžyje šakės. Vartokite arbatas.

 • Tik ramybės. Jums dabar tai svarbiausia. P.Urbšys jau suformavo galingą antikorupcinę koaliciją. Darbo partija – yra, socdemai Vadapolas su Gaidžiūnaite – yra, du nuolatinės būsenos išdavikai – yra, net verslo atstovai – yra ! Leliuko su Umbrasiene – nėra ! Šileikio – nėra ! Korupcijai Panevėžyje šakės. Vartokite arbatas.

 • Tik ramybės. Jums dabar tai svarbiausia. P.Urbšys jau suformavo galingą antikorupcinę koaliciją. Darbo partija – yra, socdemai Vadapolas su Gaidžiūnaite – yra, du nuolatinės būsenos išdavikai – yra, net verslo atstovai – yra ! Leliuko su Umbrasiene – nėra ! Šileikio – nėra ! Korupcijai Panevėžyje šakės. Vartokite arbatas.

 • Tik ramybės. Jums dabar tai svarbiausia. P.Urbšys jau suformavo galingą antikorupcinę koaliciją. Darbo partija – yra, socdemai Vadapolas su Gaidžiūnaite – yra, du nuolatinės būsenos išdavikai – yra, net verslo atstovai – yra ! Leliuko su Umbrasiene – nėra ! Šileikio – nėra ! Korupcijai Panevėžyje šakės. Vartokite arbatas.

 • Kaip visada taiklus atsidavusios visuomenininkės Irenos Vasinauskaitės komentaras. Paskaitykite tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/irena-vasinauskaite.-kada-tiketis-proverzio-rinkeju-samoneje
  Man svetima šio Seimo politiko euforija – girdi, kaip dabar viskas bus gerai: ir sisteminės partijos puls gerėti, ir komitetų sąrašiniai kandidatai bei nepartiniai merai kvies savo bendruomenes aptarinėti savivaldos klausimus, o prieš priimdami lemtingus sprendimus jų atsiklaus…
  Lietuvos žmonės nepasitikėjo net Naglio Puteikio vardo komitetais, nes ten, kur jie iškovojo mandatų, be sisteminių partinių kandidatų negali burti valdančiosios daugumos. Net jo, kaip politiko, gimtojoje Klaipėdoje trys jų atstovai liko kaukėmis prisidengusioje opozicijoje.
  Labai nenorėčiau, kad mano nuojauta pasiteisintų, bet kol kas atrodo, jog ateityje šiuos savivaldos rinkimus minėsime kaip nelabai vykusį eksperimentą – Lietuvai dar toli iki tokio politinės kultūros lygio, kad atskiri politikai, ypač ruošdamiesi po metų vyksiantiems Seimo rinkimų, neimtų dirbtinai trukdyti valdančiąją koaliciją sukūrusiems kolegoms.

 • Turiu vilties, kad Lietuvos sąrašo žmonės mato, koks yra tikrasis N.Puteikio veidas? Jis siekia karjeros bet kokiais metodais ir savo bendražygiais renkasi ne intelektualus, o žemos moralės asmenis. Ar reikia pavyzdžių? Prašome. N.Puteikis mezga ryšius su abejotinos reputacijos ir turinčiais galimų sąsajų su nusikalstamo pasaulio atstovais, pvz. Panevėžyje iš Valstiečių ir žaliųjų partijos išmestu ML ir nuo jo atsiriboti nesutikusi buvusia šios partijos Panevęžio skyriaus pirmininke GU. Ir tai Puteikis daro, nors puikiai žino, kiek pastangų, kad Valstiečių ir žaliųjų partijos skyriaus žmonės Panevėžyje prisikeltų visiškai švarūs sudėjo VŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis ir Seimo narys Povilas Urbšys. Jie padėjo visuomenei atverti akis į tai, kad ML susijęs su kadaise Panevėžio verslininkus reketavusiais banditais ir kad politikas galimai turi asmeninių interesų dėl Skaistakalnio pašonėje plytinčios J. Biliūno g. 12 teritorijos sutvarkymo už Europos Sąjungos ir Savivaldybės lėšas, nes jis ten valdo nekilnojamą turtą šalia buv.Panevėžio bandito „Siūlo“.
  Tokie yra Puteikio draugai. Jis skaldo demokratines jėgas, o vietoje jų vienija skandalingiausius Panevėžio tarybos narius Tarybos narius –ML, skandalingai išmestą kartus su buvusia pirmininke GU iš apvalomo ŽVS skyriaus. Užuot rinkės išsilavinusius geros reputacijos žmones, kaip kad nauja gerb. R.Karbauskio ir P.Urbšio pastangomis išrinkta ŽVS skyriaus pirmininke mokslų daktarė, Kauno technologijos universiteto Panevėžio verslo ir technologijų fakulteto dėstytoja Lina Kazokienė. Tai Puteikis daro atvirkščiai. Štai įrodymai Panevėžio laikraštyje „Sekundė“. Pacituosiu. „ jos, šiuo metu svarstomi keli variantai dėl tolesnės politinės veiklos. Tarp tokių – G. Umbrasienės ir M. Leliuko komandos jėgų suvienijimas su Seimo nariu Nagliu Puteikiu. Savivaldos rinkimuose Klaipėdoje dalyvavęs jo vardo nepartinių sąrašas didelės sėkmės nesulaukė – uostamiestyje pelnė tik tris vietas Savivaldybės taryboje. „Visko gali būti – gal su judėjimu, gal su viena, gal su kita partija. N. Puteikis buvo vienintelis politikas, pasielgęs taip, kaip turėjo partijos pirmininkas. Jis išklausė visas pasakas ir šmeižtus, kuriuos skleidė Seimo nariai R. Baškienė ir P. Urbšys, paskambino ir išklausinėjo mūsų“, – palankumą N. Puteikiui rodo G. Umbrasienė“.

 • Naglis Puteikis nėra Lietuvos sąrašo partijos narys ir po viso to, kaip jis veikė šių rinkimų metu dar klausimas, ar taryba į partiją jį priimtų, net jei tasai pareikštų norą jos nariu tapti. Greičiausiai nepriimtų. Tad baikit mitologizuoti šį asmenį. Lietuvos sąrašas nėra komunistų partija, o Puteikis ne Leninas. Tegul pasiilsi šalaše prie Razlivo ir rašo Balandžio tezes.

 • Iš Laisvo laikrašio komentarų:
  LS tarybos nariams. Lietuvos sąrašo ateities užuomazgos ir tendencijos slypi praeityje, todėl išmintinga būtų išanalizuoti mūsų jau beveik trejų metų veiklos patyrimą, kuris yra pamokantis, sunkus, kartais ir nuviliantis. LS atsirado iš protesto – protestavome prieš valdžios smurtą, melą, demagogiją, neskaidrumą, korupciją, Konstitucijos ir įstatymų mindymą, bendrojo gėrio nepaisymą, panieką piliečiui ir Tautai – tikriesiems Respublikos šeimininkams. Sakėmės einą į politiką įtvirtinti tam tikrus principus: viešumą, skaidrumą, dorovinį politikos matmenį, savivaldą, įstatymų galiojimą visiems, bendrojo gėrio prioritetą, Tautos suverenumą. Mūsų vėliava, aplink kurią su viltimi ir pasitikėjimu būrėmės tapo Darius Kuolys – autoritetas ir mums ir intelektualiai visuomenei, gebantis geriau už bet ką Lietuvoje viešojoje erdvėje artikuliuoti minėtus principus ir juos ginti. Reikia pastebėti, kad D.Kuolio (DK) kaip lyderio stipriosios savybės buvo idėjų artikuliavimas, analizė ir veiksmų strategavimas – labai reikalinga veikla – tačiau jis nesiveržė į politinės kovos priešakines linijas. Vietoje savęs šias pareigas – bent rinkimų laikotarpiu – DK perleido Nagliui Puteikiui (NP), ir NP tapo neva LS remiamu ar keliamu politinių idėjų ruporu. Atsiradus šiam policentrizmui, kada pirmininkas ir idėjų generatorius yra DK, o idėjų skleidėjas ir priešakinių kovų veidas – NP, partijos organizacinė, pasaulėžiūrinė, moralinė ir psichologinė raida bei ateities perspektyvos ėmė žymiu mastu priklausyti nuo NP ir jo artimiausių pagalbininkų išsikeltų tikslų, apsisprendimų ir veiksmų bei veiklos būdų. Deja, paties NP ir jo pagalbininkų veiksmai bei veikimo būdai prasilenkia su LS keliamais tikslais ir principais. Ypač šių rinkimų metu akivaizdžiai pasimatė, kad NP su savo komanda, nederindamas veiksmų, vienasmeniškai ėmėsi vykdyti ne LS, o visai kitą scenarijų, kuris dažnai kirtosi, prieštaravo LS prieš rinkimus suplanuotam. Tos atsirandančios ir gilėjančios dviprasmybės kėlė sumaištį ir nepasitikėjimą vieni kitais. Štabas tapo nebefunkcionalus, o DK pastangos „užglostyti“ konfliktus buvo tik akivaizdybė, kad kolektyvinis darnus štabo darbas tapo nebeįmanomas. NP bei jo komanda su LS tarybos nariais savo veiksmus nustojo derinę, o neįtinkančius pasistengė eliminuoti iš štabo bei atriboti nuo informacijos. Išsireikalauti žinių, kas vyksta, kur 20 dienų dingęs kandidatas į merus NP, kokie planuojami renginiai bei susitikimai su visuomene tapo praktiškai nebeįmanoma. Štabas nuo kai kurių savo narių atsitvėrė tylos siena, neatsakinėjo į iniciatyvas, nesvarstė jų, neatsakinėjo į konkrečius klausimus. Ėmė veikti saviveikliškai ne kaip LS, o kaip NP rinkiminė komanda. Ta apgailėtina patirtis verčia iš esmės svarstyti, ar su NP ir jo komanda dar tebeturime kažką bendra. NP ir jo komandos apsisprendimus, veiksmus ir veikimo būdus turime galimybę stebėti jau pakankamai ilgą laiką, todėl pateiksiu keletą reprezentatyvių pavyzdžių: 1. NP, kartu su savo komandos apmokamais nariais nesibodi veikti LS už nugaros ir apgaudinėti LS pirmininką: NP, pasinaudodamas savo apmokamu darbuotoju MM padiktavo Vilniaus rinkiminio laikraščio spausdinimo sutarties turinį (tai pripažįsta pats NP) – jam reikėjo didžiulio tiražo, kuriam DK nebūtų pritaręs. Ne tik buvo apeitas LS pirmininkas, bet ir grubiausiai pažeisti LS įstatai, kuriuose siekiant didesnio skaidrumo yra įrašyta, kad išlaidas virš 1000 Lt tvirtina Taryba – įsipareigojimų, kurie siekė apie 20 000 eurų, niekas netvirtino. Šiuo atveju buvo pereita į kriminalinio veikimo lauką – NP, siekdamas naudos sau – kuo platesnio žinomumo, veikė, kad organizacijos vardu asmenys, neturintys įgaliojimų, pasirašytų komercinę sutartį. Tai yra kriminalas. Juo labiau, kad NP, nebūdamas net LS narys, ir niekieno neįgaliotas neturėjo jokios teisės implikuoti kokius nors veiksmus ar sprendimus su partijos finansinėmis sąskaitomis. Toliau: sausio 23 d. LS narių akivaizdoje vartodamas necenzūrinę leksiką psichiškai smurtavo ir įžeidinėjo Tiesos . lt redaktorę, LS narę Ramutę Bingelienę. Ir tai buvo ne pirmas tokio pobūdžio, neslepiamos neapykantos išpuolis prieš ją ir Tiesos . lt portalą. Ir nė už vieną išpuolį neatsiprašė. Tikėtina, kad sausio 23 d. išpuolis buvo apgalvotas ir suplanuotas, nes NP reikėjo klusnaus Vilniaus rinkimų štabo, paklusniai vykdančio jo scenarijų. Po išpuolio NP apmokami darbuotojai – SM ir RK – staiga „susiprato“, kad išpuolį patyrusi RB joms yra tokia nesimpatiška, kad su ja jos neva nebegali būti vienoje patalpoje. Taigi įvykusi konfliktinė istorija pradėta versti aukštyn kojomis – smurtininkas NP jo darbuotojų pastangomis imtas daryti auka, o RB – kaltininke. Toks pat likimas laukė ir LJ, stojusio stabdyti NP smurtą. Šio išpuolio ir SM bei RK kaprizų rezultatas buvo tas, kad buvo išardyta Vilniaus štabo ir Vilniaus rinkiminio laikraščio redakcijos veikla – Vilniaus štabo ir redakcijos funkcijas uzurpavo apmokami NP darbuotojai. Buvo nustota šaukti štabo susirinkimus, o NP neparankūs štabo nariai – RB, LJ, LŠ – negaudavo informacijos apie štabo ir laikraščio redakcijos veiklą. Dalis štabo informaciją apie rinkimus rankiojo iš nuogirdų. Tiesos . lt redakcija net buvo nušalinta nuo Lietuvos Sąrašo facebooko, kurį MM su VV buvo pavertę dar vienu NP glianciniu puslapiu. Štabo veiklos išardymas turėjo apgailėtinų rezultatų. Vienas jų – nenusiuntėme stebėtojų į Pagėgius, laiku neparašėme skundo dėl biuletenių perskaičiavimo Pagėgiuose, o Pagėgių komisijos atsakymo neapskundėme VRK, t.y. LS parodė visišką nekompetenciją ir neadekvatumą Pagėgių rinkimuose. Bet tai irgi dėsninga – kai rinkimų štabą sudaro vieno kandidato, t.y.NP darbuotojai, kurie rūpinasi tik vieno kandidato, t.y.NP kampanija – argi galime tikėtis rezultatų partijai, kurios pavadinimo mūsų iškeltas kandidatas į merus bodisi ištarti viešuose pasisakymuose ir diskusijose. Visą šią savivaldos rinkimų kampaniją NP ir jo komanda naudojo intrigų, melų, demagogijos ir apgavysčių taktiką. ženklu. LS tebesvarstant dalyvavimo savivaldos rinkimuose būdus ir galimybes mus pribloškė žinia, kad NP, tuose pasitarimuose dalyvaujantis, slapta už LS nugaros steigia LS paralelinį Vilniaus rinkimų komitetą. Vėliau „grožybės“ tęsėsi. NP, LS susirinkime iš vakaro pažadėjęs, kad nesteigs savo vardo komitetų, kitą dieną VRK posėdyje pats dalyvavo Puteikio vardo komitetų registracijoje. Kas tai, jei ne apgavystė? Kampanijai prasidėjus, NP ir toliau žarstė pagyras Simuliko bei Visocko komitetams Šiauliuose, užuot rėmęs LS skyrių Šiauliuose, nuoširdžiai talkinusį jam per prezidento rinkimų kampaniją. Negana to, nusipelniusias ir gerbiamas LS nares, kurios nepasidavė Visocko spaudimui, viešai Sakalo Gorodeckio veidaknygėje išvadino garbėtroškomis ir intrigantėmis. Apskritai kalbant, dėl NP elgesio su Šiaulių LS skyriaus žmonėmis ir visuomenininkais, turėtų būti atskira kalba. Tikėtina, prie to dar bus grįžta nepalyginamai išsamiau, bet užtenka ir to, kad būtų aišku, jog toks renkamo politiko elgesys su rinkėjais yra visiškai netoleruotinas. Kas dėl Vilniaus, čia NP atsisakė aptartos ir suplanuotos rinkiminės kampanijos ir daugiau nei porą savaičių išvis buvo nusišalinęs nuo Vilniaus reikalų; rinkiminę kampaniją Vilniuje pakeitė vieno laikraščio leidyba. Šį nusišalinimą aiškino silpna sveikata, tačiau tuo pat metu daugelis žmonių NP matė ir Seime, ir televizijoje, ir įvairiose Lietuvos vietose reklamuojant savo komitetus – sveiką kaip agurkėlį.Suprantama, tokie veiksmai ir veiklos metodai LS nariams negalėjo nesukelti įvairių klausimų. O ką išgirsdavome kai NP paklausdavome apie laikraščio leidybą, finansavimą, agitaciją? – iš NP ir jo komandos išgirsdavome primityvią demagogiją, melą ir insinuacijas. Ką išgirdome, kai esant sąskaitai apytuštei klausėme, kas padengs arti 20 000 eurų siekiančius įsipareigojimus? – išgirdome pasakėles apie sėkmingai vykstančią aukų iš rinkėjų rinkimo kampaniją. Melavo, kad nėra ir nebandoma pritraukti šešėlinių rėmėjų (kad tokie egzistuoja, pripažino SM). Užuot tiesiai atsakęs, iš kokių pinigų ketina padengti įplaukų akivaizdžiai neatitinkančius įsipareigojimus, ėmė kaltinti tuos, kurie klausė, trukdymu rinkti lėšas; kėlė isteriją dėl aukojimo mygtukų ir melavo, neva aš, Laisvūnas Šopauskas priešinausi aukojimo mygtuko įdiegimui Tiesos . lt puslapyje (kai iš tiesų pats štabas per vėlai susizgribo, o man reikėjo laiko techninėms problemoms išspręsti), melavo apie sėkmę renkant aukas per kitas svetaines (per kitas svetaines tuomet nebuvo surinkta nieko). Kai klausėme apie įtartinas sutarties dėl laikraščio spausdinimo sudarymo aplinkybes, ar išgirdome atsakymus? Vietoje atsakymų išgirdome insinuacijas, kad LJ, RB, LŠ siekia sužlugdyti laikraščio leidybą ir platinimą, trukdė vilniečiams gauti laikraštį, kad sąmoningai demotyvuoja kitus. Tuo tarpu tiek LJ, tiek RB yra parengę daug laikraščio tekstų. Girdėjome insinuacijas, kad „inkvizicijos trijulė“ jį ir jo darbuotojus sąmoningai šmeižia. To dar neužteko, Naglis paskleidė melą, neva Liudvikas siekė laikraščio tiražą apriboti 20 000 egzempliorių, ir insinuavo, neva jis į užsienį važiuoja už anoniminio sponsoriaus pinigus, taip priskirdamas LJ parsidavėliškumą.
  Įdomybės tęsėsi ir po rinkimų pirmojo turo. Tie NP tekstai, kurie pasirodė „Respublikoje“ ir Zuoko rinkiminiame laikraštyje, buvo bandymas įtikinti rinkėją, kad Zuokas yra geresnis pasirinkimas. Bandymas tuo įtikinti rinkėją yra agitacija už Zuoką. Kadangi LS Zuoko nerėmė, tokia LS kelto kandidato agitacija už Zuoką buvo LS ir LS pirmininko kompromitacija jau tuo metu, kai vyko preliminarios konsultacijos dėl valdančiosios koalicijos. Gal NP pasakys, kad tekstas Zuoko laikraštyje atsirado be jo sutikimo? Arba gal „Respublika“ neteisingai perteikė NP atsakymus į žurnalisto klausimus? Ir paskutiniai įvykiai: kai Tiesos . lt pasirodė anoniminis komentaras apie NP padėjėją RK, VV, buvęs RK bendradarbis ekspertuose, pradėjo skleisti insinuacijas, kad aš neva žinau, kas yra jo autorius, o RK kreipėsi į policiją, puikiai suprasdama, kad toks veiksmas, kada ištrinto komentaro autoriaus nustatyti neįmanoma, tėra sunkumų Tiesos .lt redakcijai sudarymas. Ir štai rezultatas: Tiesos . lt redakcija vaikšto į policijos apklausas, kurios vyksta ne policijos, o VSD stiliumi, laukiame ir kratų. Gal RK, pati rašiusi apie VSD sufabrikuotas Kusaitės bylas, Gatajevų persekiojimus, nesuprato, kad kurpia prielaidas policijai ir VSD sunaikinti valdžios nemėgstamą portalą? Ar taip elgiasi bendraminčiai ir bendražygiai? Apibendrindamas galiu pasakyti, kad intrigos, demagogija, melas, insinuacijos iš NP ir jo komandos pusės ėmė plūsti tokiu nesustabdomu srautu, kad LS ėmė šiame sraute skęsti. Mes negalėsime tikėtis viešojoje erdvėje ir politikoje įtvirtinti tas moralines vertybes ir principus, kurių savo organizacijos viduje ne tik kad nepraktikuojame, bet tiesiog mindome. Mes praradome bendro veikimo džiaugsmą, praradome bičiulystės dvasią – bičiulystė negali gyvuoti melo ir intrigų atmosferoje; šią dvasią iš mūsų atėmė, pavogė. Palyginkime mūsų būseną ir savijautą dabar ir prieš porą metų, dabartinę LS atmosferą su Urbšio komandos nuotaikomis. Suvokiate skirtumą? Veiksmai ir veiklos būdai, kaip jau sakiau, turėtų atitikti keliamiems tikslams ir vertybėms, kurias deklaruojame ir siekiame puoselėti bei skleisti. Ir mes, stebėdami aukščiau aprašytus veiksmus ir veikimo būdus, turime rimtą pagrindą klausti: o kokių tikslų siekia NP ir jo komanda? Tai tikrai nieko bendra neturinti tikrovė su LS pamatinėm vertybėm ir tikslais, dėl ko būrėmės bendrai veiklai. Mums NP tikslai pakankamai aiškūs: sukurti jo asmenines ambicijas realizuojantį politinį projektą, o LS intelektą išnaudoti šiam tikslui kaip instrumentinį resursą. Veiksmai ir metodai atskleidžia taip pat ir perspektyvas. Ką galima įsteigti naudojant tokius metodus? Atsakymas irgi akivaizdus – galima įsteigti tik eilinę nomenklatūrinę, vadinamąją “sisteminę” partiją. Jei NP pavyks įgyvendinti tai, ką jis daro, – turėsime ne ką kita, o dar vieną konservatorių, Darbo ar TT autoritarinių partijų kloną. Ar dėl to mes susirinkome į LS? Išvadą tenka padaryti tokią: LS atsirado grupelė žmonių, kuriuos tarpusavyje tampriai sieja jų siauras interesas ir kuri likusiai LS daliai skirianti tik statisto vaidmenį – su tikruoju LS jų nesieja niekas: nei principai, nei tikslai, nei vertybės. Nebent apsimestinė retorika. Jei mes šiuo metu neišspręsime gilaus interesų konflikto – kada keletas LS pareigybiškai svarbių asmenų, visų pirma SM ir MM – kartu yra NP apmokami darbuotojai, per kuriuos NP tvarkosi savo reikalus ir verčia LS tik priemone savo tikslams, jei neatsisveikinsime su NP ir jo komanda, o leisimės jų vadovaujami, netrukus galėsime „džiaugtis“ atsidūrę seno raugo partijoje ir stebėti, kaip eilinį kartą pilietinis ir protestinis potencialas yra nukanalizuojamas eilinio demagogo ambicijoms tenkinti. Tai neišvengiamai įvyks, jei leisime, kad NP komanda performatuotų partiją, surinkę iki suvažiavimo trūkstamą kiekį būtinų partijos narių. Taip, formaliai sprendimas priklauso nuo jūsų, bet priimkite jį neformaliai, pagal sąžinę. Ir nesakykite, kad niekas jūsų neįspėjo.

 • Ar jau pilnatis ?

 • jeigu Piarščikas nebūtų visų partijos pinigų savo asmens reklamai iššvaistęs, jeigu nebūtų partijos vardu tam neturėdamas įgaliojimų užsakinėjęs asmeniškai vien tik savo personos naudai reklamų – būtų laimėta daug daugiau.
  aferistas pasinaudojo, išsunkė ir dar kiauksi, auką vaizduoja.
  benderis kokių reta.
  kuo jis skiriasi nuo telefoninių sukčių?

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *