G. Kartano nuotr.

Prisiekė Panevėžio miesto ir rajono šauliai

Šiandien Vadokliuose prie Vyčio apygardos partizanų paminklo vyko iškilminga vėliavos keitimo, šaulių priesaikos ir jaunųjų šaulių pasižadėjimo ceremonija.

„Šiandien jūs, šauliai ir jaunieji šauliai, išreiškiate savo ryžtą ginti Lietuvą ir jos laisvę. Matydami, kaip Rusijos ordos siaubia Ukrainos žemę ir kankina jos žmones, suprantame, kad čia ir dabar turime būti pasiruošę ginti savo kraštą. Todėl šiandien, matydamas tokį būrį šaulių ir jaunųjų šaulių, džiaugiuosi. Suprantu, kad dar labiau pagausėsiantis pilietiškų ir patriotiškų šaulių būrys reiškia vis labiau tvirtėjančią mūsų poziciją – ne žodžiais, o realiais veiksmais darysime viską, kad Lietuva išliktų laisva. Sveikinu jus pasirinkus Šaulių kelią. Linkiu sėkmės, ištvermės ir  ryžto tarnaujant Lietuvai“, – sveikinimo kalbą sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Birželio 11 d. daugiau nei 50 Panevėžio miesto ir rajono gyventojų prisiekė Lietuvai ir tapo Šaulių sąjungos Alfonso Smetonos 5-osios rinktinės nariais. Dar beveik 50 gyventojų pasižadėjo tapti jaunaisiais šauliais. Dalis jų jau dalyvavo įvadiniuose užsiėmimuose ir pratybose, o po ceremonijos dalyvaus  baziniame šaulio įgūdžio kurse.

Pasak Alfonso Smetonos šaulių 5-osios rinktinės ats. kpt. Audriaus Mordaso, priesaikai duoti stengiamasi pasirinkti istorines vietas, kurios dar labiau sustiprina pasiryžimą saugoti šalies laisvę. Alfonsas Smetona savo laiku vadovavo Vyčio apygardai, todėl priesaikai duoti ir buvo pasirinkta vieta prie Vyčio apygardos partizanų paminklo. Šiemet tai jau antroji šaulių priesaika. Pirmoji vyko per Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Kovo 11-ąją Berčiūnų Lietuvos Kankinių bažnyčioje.

Skaičiuojama, kad Alfonso Smetonos šaulių 5-ąją rinktinę sudaro apie 200 įvairaus amžiaus panevėžiečių.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: