Prisiekė pirmasis tiesiogiai išrinktas Biržų meras V. Valkiūnas

2015 m. balandžio 14 d. Biržų pilies menėje vyko 8-ojo šaukimo pirmasis Biržų rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narys Aleksandras Zeltinis, Vyriausybės atstovė Panevėžio apskrityje Rasa Šošič, Biržų Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas dekanas Algis Neverauskas, Biržų evangelikų reformatų parapijos klebonas Rimas Mikalauskas, partijų, visuomeninių organizacijų, įmonių ir įstaigų, žiniasklaidos atstovai.

Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Lina Valotkienė priėmė 25 Tarybos narių priesaikas bei įteikė jiems Tarybos narių pažymėjimus.

Pirmajame 8-ojo šaukimo Tarybos posėdyje prisiekė pirmasis tiesiogiai išrinktas Biržų rajono savivaldybės meras Valdemaras Valkiūnas ir įgijo visas Tarybos nario – valstybės politiko ir Savivaldybės bendruomenės atstovo – pareigas ir teises.

Valdemaras Valkiūnas gimė 1959 m. rugpjūčio 26 d. Biržų rajone, Gajūnų kaime. Mokėsi Laužadiškio pradinėje bei Papilio vidurinėje mokyklose. 1975 m. išvyko gyventi į Rygą.
1992 m. V. Valkiūnas Latvijoje pradėjo savo verslą. 1992–2008 m. SIA „Voldemars“ prezidentas, savininkas, VALDO prekės ženklo bendrasavininkis. 2001 m. baigė Rygos „Teacher training and educational manage academy“ studijas ir įgijo psichologo specialybę, 2009 m. − magistro laipsnį.
2006–2008 m. Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) narys. 2007–2008 m. Biržų rajono savivaldybės tarybos narys. Nuo 2008 m. Lietuvos Respublikos Seimo narys, išrinktas Biržų-Kupiškio rinkimų apygardoje kaip nepriklausomas kandidatas. Dirbo Seimo Ekonomikos komitete, Europos reikalų komitete, Antikorupcijos komisijoje, Atominės energetikos komisijoje.
2002–2003 m. Lietuvos prekybos rūmų Latvijoje prezidentas, nuo 2003 m. viceprezidentas. Nuo 1992 m. Rygos lietuvių vidurinės mokyklos mecenatas. 2001 m. apdovanotas Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu už lietuvybės puoselėjimą Latvijoje. Remia lietuviškos kultūros sklaidą, puoselėja draugiškus santykius tarp lietuvių ir latvių tautų.
2012 m. kovo 31 d. išrinktas Respublikonų partijos pirmininku. 2015 m. išrinktas Biržų rajono savivaldybės meru.
V. Valkiūno sutuoktinė – Genoefa. Jis turi du sūnus: Andrių ir Rolandą.

 

Biržų mero V. Valkiūno kalba inauguraciniame Tarybos posėdyje

Gerbiami Tarybos nariai, posėdžio svečiai, Savivaldybės administracijos darbuotojai, taip pat rinkėjai, kurie patikėjote man vadovauti Biržų rajonui ir atstovauti jo gyventojų konstitucines teises.

Šiandien, davęs Biržų rajono savivaldybės tiesiogiai išrinkto mero priesaiką, noriu, kad Taryba dirbtų kaip viena komanda, išrinkta tarnauti rajono žmonių labui. Tikiu, kad visi dirbsime savo rinkėjams, kad jie jaustųsi gerbiami, kad jų noras gyventi ir dirbti savo kraštui būtų realizuotas, kad nereiktų ieškoti duonos pas užsienio darbdavius.

Biržų kraštas turi puikią geografinę padėtį, geras gamtines sąlygas, turtingą istorinę praeitį. Aš matau čia, Biržų krašte, fantastines galimybes.

Prie savo giminės šaknų kiekvienas gali rasti savo veiklos galimybes, tuo gerindamas savo šeimos ir savo krašto padėtį. Mūsų rajonas gali būti svarbus mūsų valstybės centras, o ne nuošali provincija.

Pirmiausia, svarbu skatinti veiksmingai dirbančias įmones, žemės ūkio bendroves, ūkininkus, verslininkus, kuriamas naujas įmones, verslo objektus. Tai mūsų ateities garantas.

Tarybos narių darbas turi įgauti naują kokybę. Manau, kad teks keisti kai kuriuos reglamento punktus, kad Tarybos narys ne tik preliminariai nagrinėtų pateikiamus klausimus, kontroliuotų sprendimus, bet ir pats taptų kūrėju.

Aš, kaip meras, jaučiu atsakomybę, kad darniai bendradarbiautų valdžios, verslo atstovai ir gyventojai. Vos sutrinka šios grandinės vienos ar dviejų grandžių veikla, ima merdėti visas judėjimas pirmyn. Jei nėra tarpusavio bendrystės – nėra ir rezultato.

Abraomas Linkolnas sakė, kad valdžia yra nuo tautos, su tauta ir tautos labui. Todėl darbas žmonėms yra rezultatyvus tada, kai jis glaudžiai susietas su jų poreikiais, galimybėmis ir ateities tikslais vardan Biržų krašto ateities ir gerovės.

Aš taip pat kreipiuosi ir į savo konkurentus rinkiminėje kovoje. Šiandien prasideda naujas mūsų bendradarbiavimo etapas. Pripažįstu, kad mano kolegos tarybos nariai turėjo pagrindo įsižeisti dėl kai kurių priešrinkiminės reklamos pasisakymų, kaip ir aš jaučiau ir pažeminimo ir paniekos kupinus išsireiškimus. Bet teisėjais tapo mūsų rinkėjai, kurie lėmė rinkimų rezultatus.

Šiandien, davęs mero priesaiką, užtikrinu, kad visi Tarybos nariai yra mano partneriai, o ne konkurentai. Rinkėjai juos išrinko darbui Biržų krašto gerovei kurti, tarnauti šio krašto žmonėms, o ne konkuruoti tarpusavyje arba trukdyti dirbti.

Už kiekvieno Tarybos nario ir manęs, kaip mero, yra didesnis ar mažesnis rinkėjų skaičius, kurių interesams mes privalome tarnauti, derindami savo galimybes, darniai dirbdami kartu tam pačiam tikslui – biržiečių gerovei.

 

Biržų rajono savivaldybės meras Valdemaras Valkiūnas

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: