Laisvalaikis - Žiniasklaida - 2020-07-15

Prisiekusio žvejo, LNK laidų vedėjo Domininko Ramono rekordas – 22 kg veidrodinis karpis iš Bledo ežero

Populiarios laidos KK2 prodiuseris, LNK laidos „KK2 penktadienis“ vedėjas Domininkas Ramonas ką tik grįžo iš žvejybos pasakiško grožio Slovėnijos Bledo ežere. Į kelionę vyras su draugais žvejais susiruošė po žinios, kad Slovėnija pirmoji Europoje įveikė koranoviruso epidemiją.

„Ten aplinka, kurios nerasi niekur kitur. Ežero saloje – bažnyčia, ant šlaito kabo Bledo pilis, aplink Slovėnijos Alpės. Vaizdai patys gražiausi. Žvejyba šitame ežere visiškai kitokia. Su meškerėmis turi nuolatos judėti aplink ežerą, žvejyba trunka nuo aušros iki sutemų. Sutemus grįžti į viešbutį ilsėtis, likti prie ežero miegoti negalima. Pati žvejyba labai socialinė. Bledas yra turistinis objektas, aplink ežerą vaikšto daugybė žmonių, daugybė sėdi kavinėse, restoranuose ant ežero kranto. Traukiant karpį už nugaros susirenka minia smalsuolių. Ištraukus žuvį ploja, fotografuoja, patys ateina kartu nusifotografuoti. Surasti ir sugauti karpį Blede nėra lengva. Tai labai nestandartinis, gilus ežeras šioms žuvims. Todėl kiekvieną ten pagautą žuvį atsimenu“, – šypsosi Domininkas.  

Šiemet LNK laidų prodiuseris ir vedėjas per penkias dienas žvejybos pagavo 10 žuvų. Didžiausia svėrė beveik 18 kilogramų. Tiesa, jo kolegos šiais metais pagavo dar didesnių karpių, net 24 kilogramų svorio. „Visus karpius, tiek Lietuvoje, tiek tuo labiau Blede paleidžiu atgal. Pagavai – paleisk. Yra toks žvejybos principas, pagrindinis įsakymas“, – pasakoja Domininkas.

Prisiekusio žvejo rekordas – Lietuvoje pagautas 20,5 kg karpis, o anksčiau Bledo ežere – 22 kg veidrodinis karpis.

D. Ramonas žvejoja nuo ketverių ar penkerių metų. Krikšto mama berniukui padovanojo pirmą bambukinę meškerę ir kabliuką. Pabandė ir iškart užsikabino. Lietuvoje jis žvejoja dažnai. Į užsienio žvejybos keliones su draugais važiuoja kartą į metus. Yra žvejojęs Prancūzijoje, Austrijoje, Tailande, bandė pažvejot ir keliaudamas po JAV. Bet geriausia vieta žvejybai, vyras nusprendė – tai išgirtasis Bledo ežeras.

Domininko žmona kartais važiuoja žvejoti kartu, bet pati nežvejoja. „Jos žvejyba – buvimas gamtoj, per saugų socialinį atstumą nuo savotiškai kvepiančių žuvų“, – juokiasi LNK laidos vedėjas.

D. Ramonas retkarčiais dalyvauja ir žvejybos varžybose. „Tada azarto daug. Varžybos trunka 72 arba 96 valandas, jų metu poilsio būna mažai. O paprastos savaitgalinės žvejybos yra poilsis. Renkuosi žvejoti ten, kur graži gamta, kažkur giliai miške prie ežero, kur nėra žmonių“.

Pasak Domininko, žvejybos metu nuotykių būta daug. „Kartą karpis yra įtraukęs meškerę į vandenį… Tada teko iš žvejybos vietos grįžti į Vilnių, atsivežti valtį ir pusę dienos ieškoti tos meškerės ežero dugne. Radau“, – šypsosi „KK2 penktadienio“ laidos vedėjas.

Nuotaikinga laida „KK2 penktadienis“ su Domininku Ramonu – jau nuo naujojo sezono per LNK.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: