Eglės Buzaitės nuotr.

Prisiminimais, planais, dainomis užpildytas vakarojimas

Panevėžio žygeiviai, jų draugai gruodžio 7 d. rinkosi į seną sodybą Stipruolių kaime (Miežiškių sen.). Keliaudami per apsnigtus laukus, leduotus kelius pasiekė sniego kalnuose paskendusią sodybą netoli miško.

Visi atsivežė gerą nuotaiką, praeitų metų atsiminimus, norus, pasvajojimus ateičiai. Neapseita be išmoningų, kiekvienai šeimai būdingų lauknešėlių, kuriais buvo pasidengti ilgi stalai. Pusšimčiui žmonių, tarp kurių buvo pusė vaikų, užteko suolų ir kėdžių, o svarbiausia tos trobos šeimininkų Rasmos ir Virginijaus Buzų bei jų mielos draugės Jolantos nuoširdaus priėmimo.

Tą dieną šeimos tėtis Virginijus ir duktė Eglė grįžo iš Vilniaus, kur dalyvavo Sausio 13-osios bėgime. Vilniuje V.Buzas buvo apdovanotas Ištvermingojo bėgiko prizu, kuriuo nepasigyrė visiems, tik atsisveikinant apdovanojimą (lik tarp kitko) parodė. Iš šių žmonių kiekvieną susitikimą aš kažko išmokstu, nes jie eina, daro ne dėl reklamos. Tik gerokai pakamantinėjęs gali išgirsti apie kasdienybę, šventes ir žygius.

R.ir V. Buzai išaugino dvi dukras ir du sūnus, kurie visi suaugę, baigę aukštuosius, nes ir tėvai su auštaisiais išsilavinimais. Dabar jie savo šeimynoje augina šešis vaikus. Rūpinasi jais, lavina juos, kaip savo vaikais, gal net ir daugiau – su didesne patirtimi ir atsakomybe, negu savuosius. Jų dėmesio nestokojome ir mes visą ilgą vakarojimą.

Susiėjime prisiminti keliavimai nuo 7-ojo dešimtmečio, kai žygeivių veikla buvo skaitoma pavojinga. Žygeiviai domėjosi, ėjo, tvarkė, statė, gilinosi į istoriją, o tas kai kam nepatiko. Išvaikščioję, išplaukioję, užauginę vaikus, liko žingeidžiais, pabrėžtinai nuoširdžiais. Kai kam nesuprantamais, viską darančiais iš savo lėšų, besidalinančiais, pagelbstinčiais, visada dainuojančiais, bet nenaudojančiais alkoholio.

Aptarti 2023-ųjų metų numatomi žygiai, renginiai, kurie bus metų eigoje papildomi pagal susidariusias situacijas. Tikimės, kad viskas bus gerai, nes sunkumai neišvengiami, bet įveikiami.

Ona Striškienė, Panevėžio žygeivių klubo narė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: