Stasės Daukantienės nuotr.

Pristatyta puiki knyga „Strolių giminės knyga“

Gegužės 3 d. Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės-Bitės bibliotekos konferencijų salėje vyko knygos „Strolių giminės knyga“ pristatymas. Dalyvavo knygos autorė Vanda Strolaitė-Zinienė ir knygos leidėjas bei redaktorius Virginijus Strolia. V.Strolia yra Anykščių Garbės ambasadorius Ukrainoje, leidyklos „Baltia Druk“, garsėjančios LDK paveldo sklaida, bendraturtis.

Knygos pristatymas prasidėjo ir vėliau skambėjo Panevėžio V.Mikalausko muzikos mokyklos jaunųjų smuikininkių atliekami brandūs kūriniai. Renginį vedė poetė Elvyra Pažemeckaitė. Apie dokumentinės medžiagos, nuotraukų rinkimą, jų sisteminimą ir šioje knygoje aprašomą turinį daug ir išsamiai kalbėjo knygos autorė V.Zinienė. Ji atsakinėjo į vedančiosios ir klausytojų pateikiamus klausimus. Pasisakydamas autorei už kruopštų darbą ir kantrybę, rašant šią knygą dėkojo leidėjas ir redaktorius V.Strolia. Jis pabrėžė, kad labai reikalingos atminties išsaugojimui tokios knygos – buities istorijos knygos.

Ištraukas iš knygos „Strolių giminės knyga“ su didele meile ir įtaigumu skaitė filologė bibliotekininkė Albina Saladūnaitė. Autorę pavasarinių gėlių puokštėmis ir nuoširdžiais žodžiais sveikino jos draugai, giminės, kraštiečiai, pažįstami.

Ši knyga – svarbus rašytinis paminklas ne tik Strolių giminei, bet ir tam metui, ir tam kraštui.

Apsilankiusieji bibliotekoje turėjo galimybę pavartyti, įsigyti šią knygą. Apžiūrėti bibliotekos erdvėse esančias leidinių ir paveikslų parodas.

Ona Striškienė, Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos narė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: