Pristatytas Petro Poškaus pagrindinės mokyklos reorganizavimo planas

Gruodžio 11 d. Biržų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Astra Korsakienė, Savivaldybės administracijos direktorius Vidas Eidukas, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičius ir vyriausioji specialistė Gintutė Žagarienė, Administracijos Personalo skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Šimonienė Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinėje mokykloje susitiko su šios mokyklos bendruomene (darbuotojais, mokinių tėvais) ir pristatė, kokius pasiūlymus dėl mokyklos reorganizavimo pateikė Švietimo įstaigų tinklo pertvarkos darbo grupė, kalbėjo, kokios priežastys skatina reorganizuoti šią ir kitas rajono ugdymo įstaigas.

2016 m. gegužės 26 d. rajono Savivaldybės taryba priėmė sprendimą „Dėl Biržų rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 m. bendrojo plano patvirtinimo“, 2017 m. balandžio 17 d. Savivaldybės taryba sprendimu Nr. T-106 pakeitė šio plano skyrių „Planuojami mokyklų reorganizavimo, vidaus struktūros pertvarkos pokyčiai 2016–2020 metais“.  Šiame plane numatyta, kad 2020 m. rugpjūčio 31 d. reorganizuojamos Medeikių, Nemunėlio Radviliškio, Pabiržės ir Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinės mokyklos.

Vadovaudamiesi šiuo planu naujos kadencijos rajono Savivaldybės vadovai sudarė Švietimo įstaigų tinklo pertvarkos darbo grupę. Darbo grupė nuo rugsėjo svarstė įvairius pasiūlymus, pateikė savo išvadas, o dabar su jomis supažindinamos mokyklų bendruomenės, laukiama jų pasiūlymų.

Susitikime su Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinės mokyklos bendruomene pristatyti Švietimo įstaigų tinklo pertvarkos darbo grupės pasiūlymai, kalbėta apie būtinybę reorganizuoti šią ugdymo įstaigą (labai sumažėjo mokinių, nesusidaro Švietimo įstatymu nustatytas mokinių skaičius klasėse, didelės mokyklos administravimo išlaidos, neteikiama socialinė ir psichologinė pagalba vaikui ir kt.).

Savo nuomonę, pastabas ir pasiūlymus išsakė mokyklos darbuotojai, tėvai. Užsiminta apie Pačeriaukštės gyventojų norą turėti visos dienos ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Kalbėta apie daugiafunkcio centro steigimo galimybę, tačiau steigti tokį centrą Pačeriaukštėje nėra būtinybės, nes visos visuomeninės paskirties įstaigos, vaikų dienos centras jau veikia ne vienus metus, turi tam reikalingas patalpas.  Kalbėta apie mokinių pavėžėjimą, tėvai domėjosi, ar galės savo vaiką leisti į kitą norimą mokyklą, jei Pačeriaukštės mokykla taptų kurios nors Biržų miesto pagrindinės mokyklos skyriumi.

Savivaldybės administracijos Personalo skyriaus specialistė K. Šimonienė paaiškino Darbo kodekso nuostatas dėl reorganizuojamos įstaigos darbuotojų.

Aptarti kiti klausimai. Savivaldybės mero pavaduotoja A. Korsakienė siūlė mokyklos bendruomenei ir toliau teikti pasiūlymus darbo grupei, ieškoti visiems priimtinų sprendimų.

Biržų savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: