Pristatytas projektas „Panevėžys vienija, ir taškas!“

Šiandien Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas dalyvavo J. Miltinio dramos teatro projekto „Panevėžys vienija, ir taškas!” pristatyme. Viena projekto partnerių – Panevėžio miesto savivaldybė.

J. Miltinio dramos teatro idėja – suburti įvairių sričių, ypač kultūrinio potencialo turinčias institucijas, kad gerėtų panevėžiečių gyvenimo kokybė, o miestas taptų šalies gyventojų ir užsieniečių traukos centru.

„Projektas unikalus ne tik Lietuvai, bet ir visam pasauliui, nes suvienijo daug kultūros ir meno, švietimo, kitų įstaigų bei organizacijų“, – sakė J. Miltinio dramos teatro vadovas, režisierius Linas Zaikauskas.

Pasak L. Zaikausko, projekto koncepcijos atspirties taškai – laiko patikrintų vertybių ir šiandienos realijų tandemas, aukštos prabos kultūra, į Panevėžį atvykstantys iškilūs pasaulio menininkai, kultūros, visuomenės veikėjai, pasidalinsiantys savo kūryba, patirtimi, glaudus miesto institucijų bendradarbiavimas. Išankstinės apklausos parodė, kad šis projektas sudomino panevėžiečius, jam pritaria ir į jį įsitraukti žada ne tik kultūros, švietimo, bet ir socialinės, sveikatos apsaugos, dvasinės bei kitų sričių institucijos, visuomeninės organizacijos.

„Šis projektas svarbus ne tik teatrui, kultūros bendruomenei, bet ir visam miestui, kadangi suvienys pajėgas, žadins kultūrinį potencialą ir pozicionuos Panevėžį kaip aukštos kultūros miestą. Džiaugiuosi ir gausiu būriu partnerių. Tikiu, kad „Panevėžys vienija, ir taškas!” baigsis ne tašku, o daugtaškiu, o kitąmet vėl turėsime puikių iniciatyvų ir renginių. Sveikintina, kad Maestro J. Miltinio teatras išlaikė potencialą ir pasirengęs būti miesto kultūrinio gyvenimo širdimi“, – sakė meras R. Račkauskas.

Projekto „Panevėžys vienija, ir taškas!” trukmė – 6 mėnesiai (6 dalys). J. Miltinio dramos teatras numato išleisti 6 premjeras, kurių kiekviena turėtų tapti reiškiniu gvildenant kultūrines, socialines, ekologines, politines temas. Mieste laukiama pasaulinio garso korifėjų. Į savo kūrinio „Černobylio malda“ premjerą atvyks Nobelio premijos laureatė rašytoja Svetlana Aleksijevič. Lenkijos kino ir teatro grandas Krzysztofas Zanussi režisuos savo pjesę „Mirties nuosprendis antrininkui“.

Kovo mėnuo skirtas J. Miltinio dramos teatro 75-mečiui paminėti. Tema – „Teatro triumfas“. Vyks parodos, spektakliai, kino vakarai, koncertai, festivaliai, konkursai, atviros pamokos, susitikimai, paskaitos, akcijos ir kt. projektai. J. Miltinio dramos teatras pristatys pirmąją iš 6 premjerų – Juliaus Dautarto režisuotą spektaklį „Lietaus dievas“ (pagal A. Šlepiko pjesę).

Į projektą „Panevėžys vienija, ir taškas!” jau įsiliejo G. Petkevičaitės-Bitės ir Savivaldybės viešosios bibliotekos, Dailės ir Fotografijos galerijos, Kraštotyros muziejus, Muzikinis teatras, J. Masiulio knygynas, kino teatras „Garsas“, „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“, Bendruomenių rūmai, A galerija, R. Bagdono džiazo klubas, Panevėžio kolegija, gimnazijos ir kt.

Projekto renginių programa skelbiama www.panevezys.lt, www.miltinio-teatras.lt .


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: