„Profitus“ įkūrėja ir vadovė Viktorija Čijunskytė (Asm. archyvo nuotr.)

„Profitus“ tapo sutelktinio finansavimo lydere Lietuvoje

Susumavus 2022 m. rezultatus paaiškėjo, kad sutelktinio finansavimo platforma „Profitus“ pagal sutelktą sumą tapo šios rinkos lyderiais Lietuvoje (tiek SFP, tiek P2P). Per praėjusius metus „Profitus“ užimama sutelktinio finansavimo rinkos dalis augo nuo 27 iki 40 proc. Pernai iš viso sutelkta per 43 milijonus eurų, šis rezultatas yra 80 proc. geresnis nei 2021 m., kuomet sutelkti 24 mln. eurų.

„Profitus“ įkūrėja ir vadovė Viktorija Čijunskytė teigia, kad tokį augimą 2022 m. lėmė įdirbis bei pasiruošimas, taip pat – gebėjimas suvaldyti procesus metų pradžioje, kuomet rinkai įtakos turėjo Ukrainoje prasidėjęs plataus masto karas. „Kai kuriems rinkos žaidėjams ši situacija tapo per sudėtinga, kiti buvo priversti daryti ilgesnę pauzę. Mūsų investuotojai stabtelėjo tik porai savaičių ir vėl grįžo su investicijomis, tai vertiname kaip aiškų pasitikėjimą mumis“,- sako V. Čijunskytė.

Artimiausius konkurentus „Profitus“ 2022 m. rezultatai lenkia 10 ir daugiau procentų, įskaitant ir tarptautinio kapitalo įmones. „Mums, kaip Lietuvos kapitalo startuoliui, tai yra papildoma paskata naujiems žingsniams. Sugebėjome viršyti gana ambicingus 2022 m. tikslus, buvome užsibrėžę sutelkti 42 milijonus eurų. Vertindami situaciją manome, kad ir 2023 m. išlaikysime augimą, padidinome vadovų komandą, ir suplanavome naujų produktų. Taip pat planuojame ir geografinę plėtrą. Matome, kad svariai prisidėjome prie to, jog verslas sutelktinį finansavimą vertintų kaip pilnavertį finansavimo partnerį, kaip vieną iš trijų pasirinkimų. Ne vienam verslui tapome ir pirmuoju pasirinkimu, aplenkdami bankus bei kredito unijas“,- situaciją apibendrina V. Čijunskytė.

SFP „Profitus“ įkurta 2018 m., iš viso jau sutelkta daugiau kaip 91 mln. eurų, finansuoti 724 projektai, platforma turi daugiau kaip 28 tūkstančių registruotų vartotojų. Jiems per 4 metus išmokėta beveik 4,5 mln. eurų palūkanų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: