Laisvalaikis - Žiniasklaida - 2020-02-25

Projekte „Realybė“ – unikali galimybė praleisti dieną kartu su ugniagesiais

„Žmonės 2020“ apdovanojimuose mylimiausiu metų žmogumi išrinktas Alytaus meras Nerijus Cesiulis po sukrėtusios visą Lietuvą istorijos su Alytaus padangų  gamyklos gaisru iškėlė opią problemą – nepakankamą ugniagesių finansavimą.

Pavojingas ugniagesių darbas nepasibaigia tik gesinimu ir, anot Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus Sauliaus Greičiaus, šis darbas išties atsakingas ir reikalaujantis pasiaukojimo. „Be jokios abejonės, ugniagesio darbas yra rizikingas bei reikalaujantis daug fizinių jėgų, ypač tuomet, kai vyksta gesinimo darbai. Tuo metu ore būna daug kenksmingų medžiagų. Jaunas žmogus, norėdamas tapti gelbėtoju, pirmiausia turi turėti norą padėti kitiems. Žmogus negali būti teistas, turi turėti labai gerą fizinę būklę. Žinoma, svarbu ir noras, kurio dėka jis stengsis ir galės tapti geru ugniagesiu gelbėtoju”, – teigia direktorius S. Greičius

Akivaizdu, jog be reikalingos įrangos padėti nukentėjusiems nebūtų galimybės, tačiau S. Greičius džiaugiasi šiuo metu vykdomais darbais. „Visada norėsi turėti naujausią, pažangiausią įrangą, kuri padėtų greičiau nuvykti ar greičiau užgesinti gaisrą. Galime tik pasidžiaugti, kad būtent dabar pradedame didžiausią automobilių pirkimą. Jeigu viskas sėkmingai pasibaigs, bus įsigyta virš šešiasdešimt naujų automobilių. Bet kokiu atveju, svarbiausia yra žmonių požiūris į saugų gyvenimą. Praėję metai buvo sėkmingiausi, Lietuvoje žuvo mažiausiai žmonių per visa nepriklausomybės laikotarpį. Tad svarbu, kad kiekvienas suvoktų, jog reikia imtis visų būtinų saugumo priemonių ir nesukelti gaisro rūkant lovoje ir pan.”, – visiems primena S. Greičius.

Neabejotina, visiems smalsu, ką gi veikia ugniagesys gelbėtojas tuo metu, kai nėra iškvietimų, kaip atrodo jo diena, ir koks chaosas vyksta, kai suskamba telefonas, signalizuojantis nelaimę. Naujame LNK interneto televizijos projekte „Realybė” išvysite visą atsakingo ugniagesio gelbėtojo dieną – su pertraukomis ir skubiais iškvietimais.

Projekto „Realybė” premjera – jau šiandien tik per lnk.lt


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: