Projekto „Globalus Panevėžys“ dalyvė N. Valuntonytė koncertavo Panevėžyje

Šią savaitę Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko pianistės, projekto „Globalus Panevėžys“ dalyvės Neringos Valuntonytės (Lietuva, Vokietija) fortepijoninės muzikos rečitalis „Istorijos“. 

Pasak muzikos kritikų, nepretenzingomis, jaunatviškomis ir labai nuoširdžiomis interpretacijomis pasižyminti lietuvių kilmės pianistė N. Valuntonytė, aktyviai plečia savo klausytojų ratą Europoje. Pianistė rengia konceptualius koncertus, didelį dėmesį skiria mažiau žinomam modernios muzikos repertuarui, jį derina su tradiciniais ir labiau publikai pažįstamais kūriniais.

N. Valuntonytė pasirodė įvairiose Vokietijos, Danijos, Suomijos, Lenkijos, Ukrainos, Estijos, Latvijos, Austrijos ir Lietuvos salėse su solo ir kamerinės muzikos programomis. Ji surengė svarbius pasirodymus tokiuose festivaliuose ir projektuose kaip „Jiang Artis Festival“, „Bechstein Young Professionals“ „II Vilniaus fortepijono muzikos festivalis“, „Tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis“, „International Gradus Piano Festival“, „Crossing Keyboards“ ir daugelyje kitų.

2019 m. N. Valuntonytė pelnė III vietą VIII tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurse, kuriame atliko M. Ravel fortepijoninį koncertą G-dur su dirigento M. Pitrėno vadovaujamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru.

2020 m. pianistė baigė magistrantūrą Hanoverio muzikos, teatro ir medijos aukštojoje mokykloje prof. E. Kupiec klasėje ir pradėjo meno doktorantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Su Panevėžiu N. Valuntonytę sieja labai glaudūs ryšiai. Čia ji gimė ir užaugo, čia gyvena jos tėvai. Jos brolis, žymus pianistas Rokas Valuntonis, karjeros laiptais kyla Londone.

Pianistė yra baigusi Panevėžio muzikos mokyklą, o jos pianino mokytoja buvo Gražina Beleckienė, kurios mokiniai garsina Lietuvą visame pasaulyje.

Komunikacijos skyrius 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: