Projekto „M.E.D.I.S“ patyrimai, įžvalgos

Panevėžio Rožyno bendruomenė vykdydama Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2021 metų veiksmų plano 1.1.4 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo, įgyvendinant bandomąjį modelį projektą „M.E.D.I.S“ organizavo mokomuosius seminarus, vykdė gerosios patirties  mokomuosius vizitus į stiprias Lietuvos bendruomenes – stiprinant bendradarbiavimo ryšius,  diskutuojant ir sprendžiant  bendruomenės narių įtraukimą į bendruomenės gyvenimą, keliant bendruomenei svarbius klausimus.

Pasak Rožyno bendruomenės pirmininkės Romaldos Šerplienės projekto pirmoji  seminarų- mokomoji dalis vyko nuotoliniu „ZOOM“ programoje, ir  kontaktiniu būdais. Panevėžio Rožyno progimnazijos ir bendruomenės bibliotekoje-skaitykloje mikrorajono gyventojai seminarų metu galėjo mokytis nuotolinio bendravimo subtilumų su IT specialistais. Psichologo  seminarai ir praktiniai užsiėmimai ruošė dalyvius bendravimo gudrybių atskleidė stipriąsias  asmens sąvybes. Meno terapija su Panevėžio „Menas“  aktoriais pasinėrė į pažinimo, atradimo, bendravimo žaidimus, kito ir savęs supratimą.

Antroji projekto M.E.D.I.S. dalis tai  gerosios patirties mokomieji vizitai aplankant sostinės Vilniaus (Užupio bendruomenę), Laikinosios sostinės (KBCA Aleksoto bendruomenę) ir  Klaipėdoje įsikūrusį KBA. Dalyvavo „Liekupio“, „Gamtininkų“, „Už upės“, „Senamiestiečio“, „Šaltiniečių“ bendruomenių ir Nevyriausybinių organizacijų atstovai. Dviejų dienų kelionė  į šalies bendruomenes atskleidė žmonių stiprią valią ir bendruomeniškumo galią, kuriant ne tik savo mikrorajono aplinką, bet ir įtakojant savivaldą.

Visą kelionę bendruomenės narius lydėjo gidė Daiva Tamkūnaitė, kuri pasakojo apie aplankomus miestus, jų reikšmę, istorijos lobynus.

Pirmoji kelionės maršruto diena nusidriekė maršrutu Panevėžys – Vilnius – Kaunas – Klaipėda (nakvynė Klaipėdoje), o antroji diena – Klaipėda – Jūrų muziejus – Panevėžys.

Lankant Lietuvos bendruomenes dalyviai turėjo edukacines pažintines veiklas,  taip pat susipažino su bendruomenių veiklomis, pasiekimais, dalinosi gerąja patirtimi.

„Ši kelionė skirta ne tik bendruomenės užimtumui ir švietėjiškai veiklai, bet ir bandėme išsiaiškinti kaip joms sekasi pritraukti į bendruomenių veiklas jaunas šeimas ir iš emigracijos grįžusius asmenis“, – sakė R. Šerplienė.

Lapkričio 26 d. jungiamoji, mokomoji pažintinė kelionė prasidėjo Panevėžys-Vilnius-Kaunas- Klaipėda.

Vilniuje su panevėžiečiais gerąja patirtimi dalinosi Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos pirmininkas Ramūnas Navickas, kuris pristatė organizacijos veiklą, pasiekimus, planus. Vėliau aplankyta Vilniaus miesto Užupio bendruomenė.

„Užupio bendruomenės vadovas Sakalas Gorodeckis surengė mokomąją ekskursiją po Užupio respubliką, susipažinome su įvairiausiomis veiklomis, ir jų istorija, kaip per meną jiems pavyko suburti tvirtą ir nuostabią Užupio bendruomenę, išsaugoti mikrorajono autentiškumą. Tai puiki mokykla, kaip gražiai galima išsaugoti visų kartų gyvenimo etapus ir puoselėti juos, nieko nepaminant ir nenaikinant“, – sakė R. Šerplienė.

Kaune Rožyno bendruomenės projekto M.E.D.I.S dalyvius legendomis ir seniausiu funikulieriumi pasitiko Aleksoto bendruomenė. Buvusi ilgametė Aleksoto bendruomenės seniūnė  Lukrecija Navickienė, pasitiko ir pristatė miestą, bei jo įžymybes.

„Klaipėdoje mūsų laukė bendruomenių asociacijos (KBA) vadovas buvęs panevėžietis Renaldas Kulikauskas, per trumpą laiką sugebėjęs sukurti tokį nuostabų darinį, kaip asociacija. Turime didžiuotis ir mokytis iš jų veiklos. Ten sutelkti ir paprasti žmonės, ir mokslininkai, ir verslininkai, kartu dirba, randa bendrą kalbą ir priima puikius sprendimus. Tai puikios bendruomeninės veiklos pavyzdys“, – sakė R. Šerplienė.

Klaipėdoje projekto dalyviai išklausė Klaipėdos bendruomenių Asociacija (KBA) vadovo Renaldo Kulikausko išsamią diskusiją apie bendruomenių sąjungos veiklą koreguojant, formuojant savivaldos biudžetą. Vadovas pristatė asociacijos veiklos planus, misiją, viziją, perspektyvas ir bendruomenių galimybes įtakoti savivaldos veiksmus.

„Dviejų dienų kelionėje projekto M.E.D.I.S dalyviai aplankė didžiuosius šalies miestus ir juose veikiančias bendruomenes – Vilniaus miesto Užupio bendruomenę, Kauno miesto Aleksoto bendruomenę ir Klaipėdos miesto bendruomenių asociaciją, susitikome su bendruomenių pirmininkais, išklausėme kokiomis bėdomis ir idėjomis gyvena miesto bendruomenės kurdamos savo miestus. Visi pageidavo glaudesnio bendradarbiavimo su savivalda“, – sakė R. Šerplienė.

Projekto dalyviai labai džiaugiasi galimybe aplankyti didžiuosius šalies miestus, susipažinti su jų istorija. Daug pamatyta ir išgirsta, o tuo pačiu ir susipažinta su kitomis Panevėžio miesto bendruomenėmis. Užmegztas glaudus Panevėžio miesto  bendruomenių ryšys galbūt ateityje  jungiantis visus į bendrą Panevėžio miesto bendruomenių asociaciją, kuri bus reikalinga kiekvienai bendruomenei, miesto savivaldai ir kitoms biudžeto institucijoms. Tik būdami kartu, bendradarbiaujant vieni su kitais kursime gražų, emociškai patrauklų miestą kiekvienam gyvenančiam ir norinčiam grįžti.

M.E.D.I.S.- jungiantis visas šakas į bendrą kamieną, savo lapija suteikiantis kiekvienam saugų pavėsį.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: