Bendruomenės naujienosReporteris

Protmūšis: Mykolo Karkos mokykla – Alfonso Lipniūno progimnazija

Viskas gyvenime prasideda nuo žodžių. Ir pyktis, ir meilė, ir simpatija, ir abejingumas – visa jausmų skalė slypi žodžiuose. Jų galia milžiniška. „Sėkmingai parinktas žodis ne kartą sustabdė pakrikusią armiją, pralaimėjimą pavertė pergale ir išgelbėjo imperiją“. (E. de Girardin). 

Kas slypi žodžiuose? Ar atidžiai renkamės žodžius, bandydami išsakyti savo mintis? Ar susimąstome, kokią įtaką jie daro aplinkiniams – padeda, kelia nuotaiką, įkvepia ar atvirkščiai… žeidžia, pykdo ir menkina. Kad mokiniai galėtų įsitikinti kiekvieno pasakyto žodžio galia, lapkričio 12 d. socialinė pedagogė Jolanta Matiukė ir psichologė Kristina Tarutienė Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje organizavo protmūšį „Padaryk išminties pauzę…“ Šis renginys buvo skirtas stiprinti atsparumą alkoholio, tabako, narkotikų ir kitų psichiką veikiančių psichoaktyvių medžiagų vartojimui, savižudybių, savęs žalojimo rizikai. Protmūšis organizuotas įgyvendinant Panevėžio miesto savivaldybės administracijos finansuojamus neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektus: Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos „Žengiu teisingu keliu“ ir Alfonso Lipniūno progimnazijos „Mes prieš, o Tu? 2019“. Renginys prasidėjo Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos šokėjų ir dainininkų sveikinimu. Dainą „Geltonų plytų kelias“ atliko aštuntų klasių mokiniai, vadovaujami muzikos mokytojos Aldonos Mikolaitienės. Smagų ir nuotaikingą šokį „Boružėlė“ dovanojo mokyklos mažieji šokėjai, pirmų klasių mokiniai, vadovaujami šokių mokytojos Rasutės Ragelienės. Renginį vedė du šaunūs aštuntokai Rugilė ir Adas, kuriems ne kartą ir patiems teko „suktis“ iš nenumatytų situacijų. Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos ir Alfonso Lipniūno progimnazijos protmūšio dalyviai, susiskirstę į keturias komandas, turėjo įveikti keturias užduotis, kurios reikalavo išradingumo, kūrybiškumo, mokėjimo pasakyti „ne“, žinių apie žalingų įpročių žalą organizmui. Abiejų mokyklų mokiniai komandose puikiai bendradarbiavo siekdami teisingai, išradingai ir šmaikščiai atlikti duotas užduotis. Po protmūšio visiems dalyviams buvo įteiktos atminimo dovanėlės. Renginį užbaigė daug gerų emocijų sukėlęs šokėjų pasirodymas ir jų šokis „Piramidė“.

Protmūšio „Padaryk išminties pauzę…“ metu visi puikiai praleidome laiką pažindami vieni kitus ir save, mokėmės bendrauti ir bendradarbiauti, atsispirti žalingiems įpročiams. Lai žodžiai bus pagrindu, ant kurio nepaliaujamai kuriame savo gyvenimą. Juk visi norime, kad pasaulis būtų kupinas gerų emocijų ir sėkmių. Nepamirškime kalbėti kitiems tai, ką norėtume išgirsti patys.

Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos

socialinė pedagogė Jolanta Matiukė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close