PST skundžia IAE sprendimą atmesti viešojo pirkimo pasiūlymą

AB „Panevėžio statybos trestas“ pateikė ieškinį Panevėžio apygardos teismui ir skundžia valstybės įmonės „Ignalinos atominė elektrinė“ sprendimą atmesti AB „Panevėžio statybos trestas“ pasiūlymą viešajame pirkime, vykdomame tarptautinio konkurso būdu, dėl mažo ir vidutinio aktyvumo trumpaamžių radioaktyviųjų atliekų paviršinio atliekyno (I/A, II/A statybos etapų) statybos bei išorinių lietaus kanalizacijos tinklų projektavimo, statybos ir prijungimo prie infrastruktūros darbų.

„AB „Panevėžio statybos trestas“ nesutinka su valstybės įmonės „Ignalinos atominė elektrinė“ viešųjų pirkimų komisijos sprendimu atmesti šio dalyvio pasiūlymą didelės vertės viešajame pirkime. Anot AB „Panevėžio statybos trestas“ byloje atstovaujančio advokatų kontoros „TGS Baltic“ asocijuoto partnerio, Viešųjų pirkimų specializacijos grupės vadovo, advokato Karolio Smaliuko, keista, kai tokio dydžio ir reikšmės konkursuose sprendimai grindžiami ne aiškiai įstatyme numatytais motyvais ir jo sąvokomis, o išvestiniais motyvais. Kaip nurodė advokatas, perkančioji organizacija neturėjo pastabų ir priekaištų AB „Panevėžio statybos trestas“ patikimumui dėl jo įgyvendintų organizacinių, techninių ir personalo priemonių, leidžiančių užtikrinti panašių pažeidimų prevenciją ir garantuoti jo patikimumą.

Primintina, kad Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2020 m. yra skyręs net 0,5 mln. baudą už neteisėtą pasiūlymų vertinimą viešajame pirkime ir neteisėtą pasiūlymų atmetimą.

PST yra viena didžiausių statybos bendrovių Lietuvoje. Įmonių grupėje šiuo metu dirba daugiau nei 1000 žmonių, ji yra vienas didžiausių mokesčių mokėtojų šalies statybų sektoriuje. PST įmonių grupės konsoliduotos pardavimo pajamos pernai siekė 74,9 mln. eurų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: