Pučiamųjų festivalyje – mušamųjų valanda

Rodos, jau įprasta, kad „Dūdų vasaros“ festivalio koncertai retsykiais tampa ne vien sielos atgaiva, bet ir edukacija. Žiūrovai susipažįsta su kompozitoriais, kūrinių, instrumentų kilme, orkestro, miesto ar šalies, iš kur atvykęs kolektyvas, istorija… Kartais koncerto edukacinę tematiką padiktuoja ir įspūdingas kūrinio pavadinimas.

Praėjusį penktadienį Panevėžio Laisvės aikštę virpino įkvepiantys mušamųjų ritmai. Pučiamųjų muzikos festivalį aplankė Lietuvoje puikiai žinomi TV projektų nugalėtojai – šiauliečių ansamblis „Ritmas kitaip“ (vadovas Arūnas Banys). Šįkart jaunimas atvyko su naujais instrumentais ir nauja programa. Marimba, vibrafonas, džembė… Nuščiuvusi publika klausėsi energingų ar subtilių, ausiai neįprastų garsų ir vadovo pasakojamų istorijų, o iš skirtingų pasaulio šalių kilę mušamieji traukė akį.

Žiūrovai nesiskirstė net po koncerto. Ir dideli, ir maži veržėsi apžiūrėti, prisiliesti prie nematytų instrumentų, išbandyti juos. Tokios akimirkos kartais tampa lemiamomis tolesnės gyvenimo krypties nuorodomis.

Rugpjūčio 19 d. 17 val. Aukštaitijos sostinę užlies pučiamųjų orkestro „Panevėžio garsas“ (dirigentas Laimutis Raziūnas) atliekamos muzikinės kompozicijos. Vėl grįšime prie dūdų.

Maloniai kviečiame padėti sklaidyti lietaus debesis su pučiamųjų muzika!

Organizatorius – Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija (LBBA).

Renatos Viksvienės nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: