Pučiamųjų orkestrų festivalio rugsėjis skirtas Vilniaus dūdoms

Praėjusį penktadienį Panevėžio „Dūdų vasaros“ festivalis pasiekė finišo tiesiąją – liko tik trys koncertai, ir Laisvės aikštė nugrims į tylą iki kitų metų gegužės. Projekto organizatoriai panevėžiečiams paruošė itin gardų muzikinį kąsnį – festivalio pabaigai pakviesti kolektyvai iš Vilniaus, patenkinsiantys tiek džiazo muzikos, tiek ir klasikos mėgėjų skonį.

Pirmasis rugsėjo koncertą pradėjo buvusių ir esamų Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų ansamblis „4 krabai“, šiais metais pakvietęs į savo ratą naują narį ir persivadinęs į „5 krabus“. Ansamblio nariai – akademijos magistrantai, daugelio tarptautinių konkursų laureatai. Kai kurie iš jų jau tęsia studijas ir užsienio aukštosiose muzikos mokyklose.

Vaikinai grojo instrumentais, kuriuos įprasta vadinti pučiamųjų orkestrų „sunkiąja artilerija“. Tai tūbos ir eufonijos. Lietuvoje eufonija – dar mažai žinomas instrumentas. Net muzikos akademijose retas ką apie jį girdėjęs. Tačiau užsienyje eufonija itin populiari, ypač Japonijoje bei kitose Rytų šalyse. Ji sparčiai artėja ir į Vakarų scenas.

Šį savaitgalį Panevėžio miestas švęs savo 513-ąjį gimtadienį. Ta proga „Dūdų vasaros“ festivalio organizatoriai pakvietė džiazo muzikos gurmanams puikiai žinomą Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) bigbendą (vadovas Ričardas Čiupkovas).

Lauksime Jūsų toje pačioje vietoje tuo pačiu laiku – Laisvės aikštėje 17 val. (prieš kavinę „Galerija XX“).

Organizatorius – Lietuvos varinių instrumentų orkestrų asociacija (www.lbba.lt).

Renatos Viksvienės nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: