Puiki Europos muziejų naktis Kaune

Gegužės 18 d. Panevėžio trečiojo amžiaus universiteto rektorė Zita Kazlauskienė buvo surengusi kelionę į Kauną, į akciją „Europos muziejų naktis“. Mus Kaunas pasitiko šventiškai pasipuošęs, su renginių gausa, nes miestas gegužės 17-19 d. šventė gimtadienį. Turėjome užduotį aplankyti kuo daugiau objektų ir juos susiregistruoti kortelėse.

Kiekvienas pagal pomėgius ir galimybes lankėme muziejus, bažnyčias, parodas. Pailsinant kojas žiūrėjome demonstruojamus filmus, keletui minučių stabtelėjome pasiklausyti koncertuojančiųjų. Vilniaus gatvė buvo pilna įvairiausių suvenyrų prekiautojų, žavėjo pavieniai muzikantai. Įspūdingai atrodė „Gėlų gatvės“ apipavidalinimas. Rimčiai nuteikė Pilies teritorija.

Mes, dvi paįstrietės Vanda Rapkevičiūtė-Živelienė ir Ona Jankevičiūtė-Striškienė, negalėjome neapsilankyti kraštiečio skulptoriaus Juozo Zikaro name-muziejuje ir nenužvelgti Kauno miesto panoramos nuo Pelėdų kalno. Muziejininkė Rasa Ruibienė mus ir kitus lankytojus sutiko su garuojančia arbata ir saldumynais. Išsamiai papasakojo ir maloniai parodė gyvenamąsias patalpas, dirbtuves, terasas, kiemelį. Labai maloniai, nors jau ir po darbo valandų, priėmė ir nuoširdžiai pasakojo kanauninko rašytojo Juozo Tumo-Vaižganto muziejaus darbuotoja. Susikaupę parymojome prie Nežinomo kareivio kapo, nusilenkėme didingam Laisvės paminklui ir išskubėjome į Panevėžį.

Turėjusieji jėgų tęsė naktinėjimą Panevėžyje. Likome pakerėti Kauno mokėjimu gražiai švęsti miesto gimtadienį, dėkingi vadovei Zitai Kazlauskienei už jos gražias iniciatyvas. Gausiausiai objektų aplankė Stasė ir Stanislovas Barauskai, jiems įteiktas prizas-suvenyras ir kiti aplankiusieji daug objektų buvo apdovanoti suvenyrais.

Ona Striškienė, Paįstrio kraštiečių klubo „Ąžuolas“ tarybos narė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: