Aukštaitijos naujienosKupiškis

Puikių knygų sutiktuvės Kupiškyje

Birželio 28 d. Kupiškio rajono savivaldybės viešoje bibliotekoje vyko Gedimino Kaluinos „Mano prisiminimai“ ir „Kupiškis. 2018“16-ojo almanacho sutiktuvės. Renginį pradėjo bibliotekos direktorius Algirdas Venckus, kalbėjo rajono meras Dainius Bardauskas. Abi knygas pristatė bibliotekos kraštotyros ir edukacijos skyriaus vedėja Lina Matiukaitė.

Knygos „Mano prisiminimai“ kalbos redaktorė Virginija Juškienė sakė, kad šie prisiminimai – dovana iš praeities visiems, kurią paliko Laukminiškių kaime augęs kupiškėnas gydytojas, mecenatas, 2017 m. apdovanotas G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“ G. Kaluina (1929–2018), daug dėmesio ir finansinių lėšų paskyręs Kupiškio krašto istorijos paveldo tvarkymui ir įamžinimui. Knygos redaktorė, sudarytoja Lina Matiukaitė paminėjo keletą autoriaus biografijos faktų, pakomentavo ekrane rodomas nuotraukas. Prisiminimais pasidalino renginyje su dukra ir anūke dalyvavusi G. Kaluinos dukra Birutė Miliauskienė.

Pristatytas nuo 2003 m. dailėtyrininko, žurnalisto Vidmanto Jankausko iniciatyva leidžiamas kasmetis kultūros ir istorijos almanachas „Kupiškis. 2018″ (184 p.). Kalbėjo leidinio redaktoriai, publikacijų autoriai. Nuo antrojo numerio almanachą redaguojanti Danguolė Gudienė dėkojo V. Jankauskui už pasiaukojamą ir daug laiko reikalaujantį darbą – įvairios informacijos apie Kupiškio kraštą ir jo žmones rinkimą, straipsnių ir leidinių parengimą. Du straipsnius almanachui parengusi istorikė Aldona Vasiliauskienė, juos trumpai pristatė ir bibliotekai dovanojo keletą dėžių savo asmeninės bibliotekos knygų. Skapiškėnas miškininkas Vidmantas Markevičius pasakojo apie sudėtingus ir tragiškus laikus bei mokslą Antrojo pasaulinio karo ir pokario metais. Muziejininkė Aušra Jonušytė prisiminė pašnekesius su Čivų kaime gimusiu akademiku Vytautu Merkiu („Vasaros pokalbiai prie kavos puodelio”). Eilėraščius skaitė Bajorų kaime gimusi, daug metų Klaipėdoje gyventi Gerda Jankevičiūtė (kūryba spausdinama almanacho rubrikoje „Lėvens balsai“). Tris dainas pagal Gerdos eiles, pritardamas gitara, dainavo skapiškėnas Kazimieras Puronas.

Renginio vedėja pravedė mini viktoriną, užduodama keletą klausimų ir teisingai atsakiusieji gavo dovanėlių. Visi knygų pristatyme kalbėjusieji buvo apdovanoti suvenyrais.

Tą dieną kartu su Gerda Jankevičiūte ir jos vyru Vidmantu dar teko aplankyti Kupiškio (Aukštupėnų) piliakalnį, pažvelgti į už jo esantį miestą ir Kupiškio bažnyčios siluetą. Pasigrožėjome medinėmis skulptūromis marių pakrantėje, nužvelgėme romantiškąją salą Uošvienės liežuvį – dendrologinį 9 ha parką. Aplankėme miesto centre, Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje, dainuojantį fontaną, Nohemo Šmito vėjo malūną. Likome sužavėti miesto gėlynais, skulptūromis ir žmonių nuoširdumu.

Ona Striškienė, Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos narė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close