Pusfinalis pradėtas nesėkme

Pralaimėjimu Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) pusfinalio seriją pradėjo Panevėžio „Lietkabelio“ komanda, kuri išvykoje 69:93 (21:14, 15:23, 21:27, 12:29) nusileido Kauno „Žalgiriui“. Antrasis serijos mačas vyks ketvirtadienį Panevėžyje.

Darjušo Lavrinovičiaus vedamas „Lietkabelis“ rungtynes pradėjo puikiai – 7:0. Tik po beveik dviejų minučių pirmuosius taškus pelnė žalgiriečiai, po truputį naikinę deficitą – 8:9. Svečių komanda persverti rezultato neleido (13:9), o po Vaido Čepukaičio metimo galiausiai Šarūnas Jasikevičius kvietė komandą pasitarti. Po pirmojo kėlinio panevėžiečiai vis tik buvo priekyje 21:14.

Žalgiriečiai aktyviai rinko taškus iš baudos aikštelės ir tai davė vaisių – rezultatą pavyko ne tik išlyginti, bet ir persverti – 23:21. Aistrų rungtynėse netrūko, o „Lietkabelis“ persvarą susigrąžino (28:25), progą išlaikyti nors kažkokią persvarą suteikė ir Šarūno Jasikevičiaus techninė pražanga. Pražangų šiose rungtynėse ir šiaip buvo apstu, „Lietkabelis“ ir paskutinės minutės metu vis dar buvo priekyje 36:33, bet A.White’as po apmaudžios varžovų klaidos parodė, ką moka – 35:33. „Lietkabelis“ neišnaudojo dar vienos progos, K.Pangosas pelnė taškus su pražanga ir „Žalgiris“ antrą kėlinį baigė pirmaudamas 37:36.

Po ilgosios pertraukos „Žalgirio“ bandymą atitrūkti numalšino Lorenzo Williamso tolimas metimas – 41:42. Vis dėlto arbitrai vėliau nusprendė, kad amerikietis mynė tritaškio liniją, taškas nuo svečių kraičio buvo nubrauktas, o spurtavęs „Žalgiris“ susikrovė dviženklį pranašumą – 50:40. Už marškinėlių Ž.Skučą sučiupęs E.Ulanovas gavo nesportinę pražangą, V.Micičius už vaidybą buvo nubaustas nesportine, o „Lietkabelis“ tuo pasinaudojęs nežymiai priartėjo – 51:56. Iki ketvirčio pabaigos „Žalgiris“ prie savo persvaros pridėjo tik du taškus – 64:57.

Lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ pradėjo suaktyvinta gynyba, kuri lėmė „sausą“ varžovų atkarpą, o šeimininkai tuo pasinaudoję atitolo – 74:57. B.Udriho metimas sukrovė „Žalgiriui“ ir apvalų 20 taškų pranašumą – 81:61. Likęs laikas buvo tik formalumas.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 14 (7 atk. kam.), Aaronas White‘as 13 (5 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 11 (4 atk. kam.), Beno Udrihas 10, Vasilije Micičius ir Kevinas Pangosas (0/3 tritaškių, 6 rez. perd.) po 9.

„Lietkabelis“: Žanis Peineris 22, Darjušas Lavrinovičius 9, Donatas Tarolis 8 (7 atk. kam.).