Bendruomenės naujienosReporteris

Pyragų diena keliaujant siauruku

Kiekvienais metais lapkričio 6 dieną Lietuvoje švenčiama  Pyragų dieną. Tą dieną visi kviečiami kepti pyragus ir už sutartą kainą pardavinėti juos kolegoms, bičiuliams ar mokslo draugams, o surinktas lėšas paaukoti kilniems tikslams. Pyragų dienos tikslas – dalintis ir padėti įgyvendinti vaikų svajones.

Vaikų svajones šią dieną padėjo išpildyti Aukštaitijos siaurojo geležinkelio kolektyvas. Galbūt kiek kitaip, nekepdami pyragų ir jų nepardavinėdami…tiesiog: pakvietė Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos ikimokyklinukus ir priešmokyklinukus pasivėžinti siaurojo geležinkelio traukinuku ir suvalgyti pyragą senojoje depo kalvėje.

Vaikai iš anksto džiaugėsi būsima išvyka, o juos lydinčios pedagogė Asta Sviderskienė bei padėjėjos Jurgita Stogytė ir Kristina Šinkūnienė ruošėsi kepdamos pyragus.

Atvykę į Siaurojo geležinkelio stotį, radome laukiantį traukinuką. Apžiūrėjome stotelėje įsikūrusį riedmenų muziejų, lyginome ,,siauruką“ su šalia riedančiais plačiojo geležinkelio traukiniais. Sulipę į traukinuką, riedėjome į depą. Ten apžiūrėjome skirtingus vagonus, sužinojome šiek tiek Siaurojo geležinkelio istorijos. Tuomet buvome pakviesti į senąją kalvę. Anksčiau čia karštoje ugnyje buvo kalama geležis, o šiandien – puiki erdvė išgerti arbatos, bendrauti, pasišildyti prie spragsinčios ugnies.

Kalvėje vaikus sutiko Siaurojo geležinkelio direktorius ir darbuotojai, vaišino arbata, apdovanojo atšvaitais, vaizduojančiais traukinuką. Smagu buvo visiems: vaikams – apsilankyti neįprastoje erdvėje, suaugusiems – patirti bendravimo su vaikais džiaugsmą.

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo pedagogė Asta  Sviderskienė

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.