R. Bobinas: pasitikėjimas policija šiais metais išaugo iki 92 procentų

Ketvirtadienį Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pristatė 2020 m. veiklą ir pasiektus rezultatus. Nuotoliniame susitikime dalyvavo Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Rimantas Bobinas, policijos pareigūnai, Seimo nariai, teisėsaugos įstaigų atstovai, Panevėžio apskrities savivaldybių merai ir administracijų vadovai, bendradarbiaujančių įstaigų atstovai.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Rimantas Bobinas pristatė 2020 metais vykdytą veiklą. Minėjo, kad išsikeltus prioritetus ir uždavinius stipriai pakoregavo COVID-19 virusas, todėl metai buvo neįprasti ne tik visuomenei, bet ir policijai. Dėl pandemijos, įvestų karantino ribojimų policija turėjo nemažai naujų iššūkių, tačiau nepaisant susidariusios neeilinės situacijos, komisariatas sugebėjo mobilizuoti jėgas ir tinkamai vykdyti pavestas funkcijas.

Rimantas Bobinas pabrėžė, kad šiais metais Panevėžio apskrities policijos pareigūnai ženkliai sumažino vidutinę nusikalstamų veikų ištyrimo trukmę (dienomis). Pristatė, kokių nusikaltimų buvo registruota daugiausiai (vagystės, smurtas, neblaivūs vairuotojai), kalbėjo apie rezonansinius įvykius ir apie situaciją šalies keliuose. 2020 metais už Kelių eismo taisyklių pažeidimus surašyti 21249 protokolai, tad sąmoningumo ir atsakingumo gyventojams dar trūksta. Kas 10-as apskrities gyventojas 2020 m. pažeidė Kelių eismo taisykles. Dažniausiai gyventojai viršijo leistiną saugų greitį arba vairuodami naudojosi mobiliuoju telefonu. Taip pat Panevėžio apskrities policijos vadovas papasakojo apie policijos atsinaujinimą, taikytus modernesnius darbo metodus, pastatų renovaciją, pagerintas ne tik pareigūnų darbo sąlygas, bet ir gyventojų patogumui įrengtą pandusą Rokiškio komisariate. Pristatė vykdytą prevencinę veiklą, dėkojo svariai prie jos prisidėjusioms, prevencinius projektus finansavusioms visoms Panevėžio apskrities savivaldybėms. Komisariato viršininkas išskyrė prioritetines veiklos kryptis 2021 metams: viešosios tvarkos užtikrinimas ir kontrolė ekstremalios situacijos metu, eismo saugumo kontrolė, nusikaltimų prevencija, sunkių nusikaltimų tyrimas, reagavimas, vagysčių tyrimas, narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolė.

Pasidžiaugė, kad Panevėžio apskrities gyventojų pasitikėjimas policija šiais metais išaugo iki 92 proc. (2019 metais – 89 proc.) tai unikumas ir kartu uždavinys 2021 metais jį išlaikyti ar net pagerinti.

Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla dėkojo Panevėžio apskrities komisariatui ir visoms bendradarbiaujančioms institucijoms, partneriams už glaudų ryšį, už buvimą tarsi vienu kumščiu, nes tik taip galima sėkmingai dirbti užtikrinant gyventojų saugumą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: