R. Juknevičienė: Europos parlamente vieši Sakartvelo (Gruzijos) konfesijų atstovai

Politinių grupių savaitė Briuselio darbotvarkėje yra dar labiau pilna visokių reikalų. Trečiadienį Zagrebe prasideda Europos Liaudies partijos kongresas, dalyvaus ir mūsų partijos delegacija iš Lietuvos, o mes, Europos Parlamento nariai, esame delegatai pagal pareigas, dalyvausime dar ir mūsų grupės seminare.

Tačiau prieš skrydį nuo antradienio ryto pirmininkavau seminarui apie Bažnyčių ir religinių bendruomenių vaidmenį taikos ir konfliktų prevencijos procesuose. Jau vakar rašiau, kad į EP yra pakviesti Sakartvelo (Gruzijos) iš esmės visų konfesijų atstovai. Jie išsakė savo požiūrius, visi pabrėžė svarbų šios šalies bruožą, kai skirtingus tikėjimus išpažįstantys žmonės sugyvena be konfliktų. Žydų Didžiosios Sinagogos Tbilisyje pirmininkas sakė, kad Gruzija yra šalis, kurioje jie niekada nėra patyrę atšiaurumo. Aišku, jų mažai liko, daugelis persikėlė gyvent į Izraelį, tačiau sugrįžta į verslą arba pagyvent, išėję į pensiją. Blogiausia katalikų padėtis, jų taip pat mažėja, katalikų kunigas kalbėjo apie didžiausios ortodoksų konfesijos įtaką tokiam procesui.

Sakartvele aštrus klausimas dėl LGBT bendruomenės. Aiškiai matyti, kad Rusija eitynių ir šiaip šį klausimą gana sėkmingai išnaudoja, nuteikinėjant gruzinus prieš ES. Ortodoksų bažnyčia, aišku, irgi prieš. Pasakojau, kaip pas mus buvo – įtampų taip pat netrūksta.

Šis kartvelų vizitas į Briuselį yra svarbus todėl, kad yra galimybė įtakingiems religiniams lyderiams pamatyti, suprasti, kaip dirba EP, kas yra ES. Jie lankėsi ir NATO būstinėje, beje.

Deklaruoju, kad dovanų gavau gruzinišką durklą. Sakė, vos praleido parlamento apsauga ?.

Šiandien dar bendravau su Baltarusijos didžiausios opozicinės žiniasklaidos Charter 97 redaktore, susitikau su EBRD banko, kuriems svarbus būsimas naujas ES paramos besivystančioms šalims instrumentas ir kurio pranešėja esu. Beje, per šį gal ir sunkiau Lietuvoje paaiškinamą darbą turiu progą suprasti, kaip dirba įvairios interesų grupės, kaip veikia sudėtingi ES teisėkūros mechanizmai.

Tik ką grįžau iš renginio, kuriame buvo kalbama apie Baltijos jūros regiono ateitį. Skaičiau pranešimą. Sakiau, kad esu iš tos Baltijos jūros pakrantės dalies, kur pusę savo gyvenimo Baltijos jūrą mačiaukaip pasaulio kraštą. Jis atsivėrė, mes čia ir sėkmingai vejamės kitas regiono valstybes, įdėdami svarų savo indėlį į regiono saugumą ir vystymąsi.

Lekiu į lėktuvą, iš Zagrebo tikiuosi patransliuoti taip pat.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: