R. Juknevičienė: Kalėdų niekas nesiruošia uždrausti

Panevėžyje, europarlamentarų Rasos Juknevičienės ir Andriaus Kubiliaus regioniniame biure atidaryta kalėdinė panevėžietės Daivos Klingaitės-Jociunskienės interjerinių lėlių paroda.

„Parvežu visiems džiugią žinią iš Briuselio ir iš Strasbūro, kad Kalėdų niekas nesiruošia uždrausti. Nuvilnijęs per visą Europos sąjungą vienos eurokomisarės socialistės laiškas virto skandalu. Šis laiškas nieko neįgalioja. Tūkstančius metų šventėme ir toliau švęsime Kalėdas“, ‒ ramina panevėžiečius Europos parlamento narė Rasa Juknevičienė.

Pasak R. Juknevičienės, Strasbūre labai populiaru puošti vitrinas, ši mada palaipsniui ateina ir į Lietuvą. Vis gražiau ir išradingiau tautiečiai puošiasi gražiausioms metų šventėms.

„Biuro veiklos koordinatorė Jurga Girdzijauskienė susisiekė su panevėžiete, dabar gyvenančia Vilniuje medike Daiva Klingaite-Jociunskiene, kuriančia nuostabias lėles ir jos darbai labai tiko mūsų kalėdiniam biuro papuošimui. Manau jog daugelis praeivių einančių Respublikos gatve Panevėžyje stabtels prie mūsų biuro ir apžiūrės languose eksponuojamus darbus“, ‒ sakė R. Juknevičienė.

Europos parlamento narė Rasa Juknevičienė linki visiems panevėžiečiams gražių, džiaugsmingų Šv. Kalėdų.

„Pandemija verčia ieškoti naujų formų, saugių būdų, kaip pristatyti kuriančių mūsų miesto žmonių darbus bendruomenei. Tuokart išnaudojome didžiulius mūsų biuro langus, kuriuose, kartu su meniškos prigimties kūrėja Daiva sukūrėme tikrą Kalėdų pasaką“, ‒ sako J. Girdzijauskienė. Jurga prisipažįsta, kad Daivos sukurtomis lėlėmis žavėjosi jau seniai. Suorganizavusi jos darbų parodą biuro languose, ji džiaugiasi, kad biuras taip pat prisideda prie kalėdinės nuotaikos kūrimo Panvežio mieste. Panevėžiečiai ir miesto svečiai visą šventinį laikotarpį parodą aplankyti gali bet kuriuo metu.

Parodos darbų autorė Daiva Klingaitė-Jociunskienė gimė Panevėžyje, čia baigė V. Žemkalnio gimnaziją, vėliau studijavo A. Domaševičiaus medicinos mokykloje, Vilniaus kolegijoje.

„Sakoma, kad lėlėmis žaidžia tik mažos mergaitės, bet užburiantis, paslaptimi alsuojantis elfų, raganų, nykštukų, fėjų ar angelų, pasaulis įtraukia ir mažą, ir jau paūgėjusį…“, ‒ apie savo pomėgį sako Daiva.

Interjerines lėlės Daiva pradėjo kurti 2013 m., susižavėjusi menininkės Olgos Yegupets darbais. Daugybę valandų technikos subtilybes ji aiškinosi internete, vėliau meistrystės žinias gilino įvairiuose lėlininkų kursuose. Ieškodama bendraminčių 2018 m. Daiva susipažino su taip pat lėles kuriančia Olga Norviliene ‒ gastroenterologe iš Ukrainos, Lugansko miesto, bėgusia nuo karo. Jos įkurtoje studijoje „Seratonin“ prasidėjo kūrybinė Daivos kelionė.

Autorė jau yra surengusi savo darbų parodas Venspilyje, Prahoje, Taline, Sardinijoje.

Daiva yra medikė. Pradžioje ji slaugė Panevėžio infekcinės ligoninės pacientus, vėliau dirbo respublikinės Panevėžio ligoninės neurologijos skyriuje, dabar vadovauja slaugytojų personalui viename Vilniaus universitetinės ligoninės skyriuje. Pasibaigus pamainai, ji sėda prie darbastalio ir neria į kūrybos erdves. Jos fantazijos laukas – neaprėpiamas. Šarmingi personažai atėję iš sapnų, iš vaikystės pasakų, savo veidais primenantys pačią autorę. Preciziškai išpildytos detalės Daivos lėlėms suteikia gyvybės ir sukuria tikrumo iliuziją. Išraiškingos personažų figūros, jų mimikos stebina savo individualizmu ir net filosofine potekste. Kiekviena Daivos sukurta interjerinė lėlė pasakoja vis kitą istoriją ‒ seka savo pasaką, kurios moralą leidžiama susikurti pačiam žiūrovui.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: