R. Juknevičienė: „Solidarumo egzaminą ES išlaikė“

Europos Parlamento narė, EP delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje (PA) narė Rasa Juknevičienė trečiadienį NATO PA Politikos komiteto virtualiame posėdyje pažymėjo, kad Europos Sąjunga išlaikė solidarumo egzaminą, susijusį su pasaulį užklupusia koronaviruso pandemija. Komiteto posėdyje, pirmą kartą organizuotame virtualiai, buvo svarstomos dvi ataskaitos – COVID-19 poveikis transatlantiniam saugumui ir Kinijos vaidmuo.

„Pandemija įnešė naujų aspektų į saugumo aplinką, žinoma, kad jos nepagerino. Europos Sąjunga patyrė solidarumo ir institucinį išbandymą. Pirma savaitė buvo ypač sunki, tačiau tolimesni veiksmai parodė, kad solidarumo egzaminą ES išlaikė“, – kalbėjo europarlamentarė.

Buvusi NATO PA prezidentė R. Juknevičienė taip pat teigė, kad šiandien, kai transatlantinį ryšį reikia saugoti, kaip niekada, ši asamblėja įgauna ypatingą prasmę ir vertę.

Be to, ji iškėlė klausimą dėl Kinijos, kaip iškilusio didžiausio šių dienų iššūkio, mat ES ir JAV kol kas turi kiek skirtingus santykius, ES užima stebėtojo vaidmenį.

EP narė pacitavo Roberto Kaplano mintį, kad „apie vienybę ir žmogaus teises Europa visada mielai postringavo. Tačiau be Amerikos lyderystės Europa bus neutralizuota ir galiausiai taps Rusijos ir Kinijos dominuojamos Eurazijos vakarine atšaka.“

„Mažai kas abejoja, kad Kinija yra grėsmė Vakarų demokratijoms. Tačiau klausimas išlieka, kaip surasti vieningą atsako strategiją?“ – klausė ji NATO PA komiteto narių.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: