Ramūnas Karbauskis. ELTA / Andrius Ufartas

R. Karbauskis nematytų G. Palucko premjero pozicijoje: toks siūlymas būtų nuviliantis

Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis nepalaikytų socialdemokrato Gintauto Palucko kandidatūros į premjero postą. Preišingai nei teigė prezidentas Gitanas Nausėda, „valstietis“ tikina, kad G. Paluckui trūktų kompetencijos vadovauti Vyriausybei.

„Jeigu jie (socialdemokratai – ELTA) galės formuoti Vyriausybę, Palucko siūlymas premjeru būtų labai nuviliantis“, – penktadienį „Žinių radijui“ teigė R. Karbauskis.

„Autoritetu partijoje ar Seime jis niekada nepasižymėjo. Tai yra šiek tiek ne ta kompetencija ir ne tos galimybės, kokios turėtų būti premjerui“, – pridūrė jis.

LVŽS lyderio teigimu, Lietuvos socialdemokratų partijoje (LSDP) yra stipresnių kandidatų į premjero postą.

„Jeigu aš vienas tą spręsčiau, tikrai nesutikčiau, kad premjeras galėtų būti su tokiomis kompetencijomis, su kokiomis šiandien yra Paluckas. Socialdemokratų partija yra daug didesnė. Stiprių žmonių yra ir savivaldoje, yra pirmininkė, kuri gali pretenduoti. Manau, kad jie nenuvils Lietuvos žmonių ir nepasiūlys žmogaus, kuris būtų silpnesnis už ministrus“, – pažymėjo R. Karbauskis.

Koalicijai užtektų „valstiečių“ ir socialdemokratų

Šnekėdamas apie naująją valdančiąją daugumą, „valstietis“ mano, kad po rudenį vyksiančių Seimo rinkimų koalicijai sudaryti gali užtekti ir dviejų partijų.

„Žiūrint į prezidento rinkimus, žiūrint į partijų potencialą, tai iš opozicinių partijų LVŽS ir LSDP turi didžiausią potencialą rinkimuose. (…) koalicijoje gali užtekti dviejų partijų – socialdemokratų ir LVŽS“, – svarstė jis.

R. Karbauskis teigia, kad taip pasikartotų 2016 m. scenarijus, kai valdančiąją daugumą sudarė „valstiečiai“ ir socialdemokratai. Visgi, jis sako pasimokęs iš praėjusią Seimo kadenciją padarytų klaidų ir būtų linkęs labiau įsiklausyti į koalicijos partnerius.

„Gali pasikartoti 2016 m. scenarijus, kad užtenka dviejų partijų tam, kad suformuoti stabilią daugumą. Koalicijos prasme, dviem partijoms yra daug lengviau dirbti negu trims ar keturioms“, – dėstė LVŽS lyderis.

„Visi mokomės iš savo klaidų, daug jų padarėme ir 2016 m., kai turėdami didžiulę frakciją neįvertinome gerokai mažesnės socialdemokratų partijos ambicijų ir galėjome jiems duoti Seimo pirmininko poziciją ir galbūt nebūtų buvę to skilimo. Prieš rinkimus svarbiausia, kad partijų vadovai šnekėtųsi“, – pridūrė jis.

Tuomet iš koalicijos su „valstiečiais“ pasitraukusiems socialdemokratams vadovavo šiuo metu vienu iš realiausių kandidatų į premjero postą įvardijamas G. Paluckas.

ELTA primena, kad trečiadienį prezidentas Gitanas Nausėda įvardijo G. Palucką tinkamu pretendentu premjero pozicijai užimti. Kad G. Paluckas būtų tinkamas kandidatas sutiko ir partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė.

Visgi, prieš antrąjį prezidento rinkimų turą šalies vadovas G. Nausėda interviu Eltai teigė – jei socialdemokratai rudenį laimėtų rinkimus, jis premjerės pareigose matytų V. Blinkevičiūtę. Šalies vadovas neatmetė galimybės pabandyti įkalbėti LSDP pirmininkę užimti
Vyriausybės vadovės postą.

Tačiau LRT televizijai prezidentas patikino neketinąs spausti socialdemokratų lyderės V. Blinkevičiūtės, jog ši po spalį vyksiančių Seimo rinkimų imtųsi vadovauti Vyriausybei.

Spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose LSDP sąrašą ves partijos pirmininkė V. Blinkevičiūtė. G. Paluckas daugiamandatės apygardos sąraše yra įrašytas antruoju numeriu.

Martyna Pikelytė (ELTA)


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: