R.M.Račkauskas: Savivaldybės siekis – atnaujinti daugiau nei 40 intensyviausiai naudojamų gatvių

Savivaldybė jau antrą kartą yra paskelbusi konkursą miesto gatvėms remontuoti. Kokios kliūtys pradėti darbus, kada galima tikėtis atnaujintų gatvių ir kokius dar darbus ruošiamasi atlikti – pokalbis su Panevėžio miesto meru RYČIU RAČKAUSKU.

Ar jau pradėti gatvių remonto pirkimai?

Žinoma. Visi važinėjame tomis pačiomis gatvėmis ir matome – padėtis tikrai ne iš geriausių, būtinos skubios ir didelės biudžeto injekcijos gatvėms tvarkyti. Suprasdami, kad pradėti remontą reikia kuo skubiau, šiemet kaip niekada anksti pradėjome darbų viešųjų pirkimų procedūras – anksčiau jos vykdavo tik nuo balandžio, šiemet pradėjome dar sausį. Norime pasitelkti modernias technologijas, jomis gatves galima naujinti greičiau ir ekonomiškiau. Tačiau vis gauname pretenzijų iš įmonių, kurios tokių technologijų netaiko. Darbams skiriame didelį finansavimą, ko gero, todėl konkursas sulaukia tokio susidomėjimo ir netgi, pavadinčiau, aršios kovos įvairiais įmanomais būdais. Apmaudu, kad galimai siekiant ne visai garbingais būdais pasipelnyti vilkinami procesai,  o nukenčiame visi mes – panevėžiečiai. Dabar vyksta jau antras konkursas. Tikimės, kad jis baigsis ir galėsime darbus pradėti.

Kokie Savivaldybės planai pagerinti miesto gatvių būklę?

Savivaldybės siekis – per 3 metus atnaujinti daugiau nei 40 intensyviausiai naudojamų gatvių ar gatvių atkarpų – 42,5 km – už daugiau nei 5 mln. Eur miesto biudžeto lėšų. Dar tiek pat tikimasi gauti iš Kelių priežiūros ir plėtros programos, kitų šaltinių, todėl tvarkomų gatvių turėtų žymiai daugėti.

Kokias gatves planuojama tvarkyti pirmiausia?

2017-2019 m. Savivaldybės planai – atnaujinti 41 gatvę ar jų atkarpas. Iš jų šiemet – 15. Preliminarus 2017 m. sąrašas: Tinklų, Venslaviškio (nuo Elektronikos iki Senamiesčio g.), vakarinę J. Biliūno g. pusę (nuo Pajuostės pl. iki Venslaviškio g.), Smėlynės (nuo J. Basanavičiaus g. iki geležinkelio pervažos), Marijonų, J. Tilvyčio (nuo V. Alanto ir J. Tilvyčio g. žiedinės sankryžos iki miesto ribos), Molainių (nuo Nemuno iki Projektuotojų g.), vakarinę Nemuno g. pusę (nuo Molainių iki Klaipėdos g., nuo Klaipėdos iki Parko g., nuo įvažos į „Cido“ areną iki Nemuno, S. Kerbedžio, Pušaloto g. žiedinės sankryžos), rytinę Nemuno g. pusę (nuo Nemuno, S. Kerbedžio, Pušaloto g. žiedinės sankryžos iki Klaipėdos g.), Rožių (nuo Smėlynės iki Amerikos g.), Pievų (nuo Pušaloto iki Žiedo g.), Pušaloto (nuo miesto ribos iki geležinkelio pervažos), Klaipėdos g. (nuo miesto ribos iki Savitiškio g.).

Kokie infrastruktūros gerinimo darbai dar planuojami šiais metais?

Pernai sutvarkėme rekordiškai daug įvažų į daugiabučių kiemus. Šiemet darbus tęsime – biudžete numatyta 200 tūkst. Eur. Nemenka daugiabučių namų gyventojų problema – per mažos ir perpildytos automobilių aikštelės, todėl numatėme 100 tūkst. Eur, tokia suma finansiškai prisidėsime plėsdami šias aikšteles. Žinoma, bus vykdomi ir kiti darbai – tvarkomos gatvės ir apšvietimas, šaligatviai, dviračių takai, šviesoforai, atnaujinamos vaizdo stebėjimo kameros.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: