R. Račkauskas: paveldėjome daugiau problemų, nei tikėjomės

Praėjo du mėnesiai nuo balandžio 17-osios, naujojo Panevėžio miesto mero RYČIO MYKOLO RAČKAUSKO inauguracijos dienos. Su kokiais sunkumais teko susidurti ir kokie darbai laukia – pokalbis su miesto meru.

Kokie pirmieji rūpesčiai užgriuvo?

Paveldėjome daugiau problemų, nei tikėjomės. Paaiškėjo, kad „Rail Baltica“ projektu Panevėžyje nėra numatytos krovinių terminalo statybos. Todėl, kad buvusi valdžia projekto rengėjams nepristatė galimybių studijos ir net nesiruošė jos rengti, nors tai numatyta strateginiame miesto plane. Nesant krovinių terminalo, iškart kyla klausimas: kam tada buvo reikalinga kovoti, kad europinė vėžė „Rail Baltica“ eitų pro Panevėžį? Kokia iš to nauda? Tad dėjome visas įmanomas pastangas šiai problemai spręsti ir išsaugojome galimybę šalia miesto turėti ne tik keleivinę, bet ir prekinę geležinkelio stotį su terminalu.

Kita didelė problema – Dailės galerijos priestatas. Baigiasi lėšų panaudojimo terminas, pastatas tik pradėtas statyti, projektas vykdytas galimai neskaidriai, o rangovas – bankrutavęs. Radome beviltišką situaciją, bet sugebėjome sutarti su Lietuvos verslo paramos agentūra dėl tolesnio projekto įgyvendinimo, skyrėme papildomų lėšų ir griežtai kontroliuosime, kad objektas būtų baigtas laiku.

Be to, tik pradėjus darbą pasklido kalbos apie vienos didžiausių Panevėžio įmonių AB „Klar Glass Lietuva“ galimą bankrotą. Operatyviai kreipiausi į Turto banką ir įmonės akcininkus Lenkijoje. Galima pasidžiaugti, kad reikalai klostosi palankia linkme, todėl tikiuosi, kad naujosios įmonės valdybos priimti sprendimai bus socialiai atsakingi, leis fabrikui išlikti, tęsti gamybą ir išsaugoti darbo vietas.

Tai tik kelios problemos. Kur dar sudėtinga padėtis Greitosios medicinos pagalbos stotyje, sunkius laikus išgyvenantis miesto sportas – galima vardyti ilgai, bet daug svarbiau jas efektyviai spręsti.

O kuo galite pasidžiaugti?

Džiugu, kad jau šią vasarą laisvoje ekonominėje zonoje (LEZ) darbą pradeda „Devold“ įmonė. Jos sėkmingam atėjimui įtakos turėjo koordinuotas ir operatyvus AB „Lietuvos dujos“ ir atsakingų Savivaldybės darbuotojų darbas. Be to, jau žinome, kad pasirašyta sutartis ir su antruoju investuotoju į LEZ. O tai reiškia, kad mieste daugės darbo vietų.

Džiugu, kad mažėja mokestis už geriamąjį vandenį ir nuotekas, gyventojams sumažinome žemės mokestį. Be to, sprendžiamas atvirojo jaunimo centro kūrimo klausimas, svarstome galimybę steigti Panevėžyje kompetencijų centrą, padarysime patogesnę gyventojams atsiskaitymo už automobilių stovėjimą mokamose aikštelėse tvarką. Darbų ir idėjų yra daug, komanda iniciatyvi, akivaizdus verslininkų noras bendradarbiauti, aktyvios ir miesto bendruomenės – todėl tikiu, kad bendrus planus įgyvendinsime.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: