R. Račkauskas: Atvirojo jaunimo centre savo nišą galės rasti kiekvienas jaunas panevėžietis

Apie Atvirojo jaunimo centro (AJC) steigimą ir sporto infrastruktūros gerinimą – pokalbis su Panevėžio miesto meru RYČIU MYKOLU RAČKAUSKU.

Artimiausiame Tarybos posėdyje bus balsuojama dėl AJC steigimo. Kodėl jis reikalingas?

Mieste turime daug iniciatyvaus, veiklaus jaunimo, tačiau jam trūksta erdvių laisvalaikiui ir bendravimui. Turime ir kitokių jaunų žmonių, kuriems trūksta motyvacijos ar socialinių įgūdžių, neturinčių, kur tokius įgūdžius gauti, todėl besirenkančių gatvę.

AJC bus įstaiga, padėsianti spręsti šias problemas. Tokie centrai jau kurį laiką veikia Lietuvoje, tačiau Panevėžyje ne vieną kadenciją jaunimas girdėjo tik pažadus – toliau kalbų nenueita. Suprantame ir įsiklausome į jaunimo poreikius, todėl esame įsitikinę, kad AJC privalo atsirasti.

Nors ypatingas dėmesys čia bus skiriamas mažiau galimybių turintiems, mažiau motyvuotiems jaunuoliams, tačiau savo nišą galės rasti kiekvienas jaunas panevėžietis. Pernai atliktoje apklausoje jaunimas teigė, jog norėtų centro, kur galėtų bendrauti, klausytis muzikos, dalyvauti sporto užsiėmimuose, mokytis ar dirbti tam skirtoje erdvėje. Pagal išsakytus poreikius ir modeliuojamos AJC veiklos.

Svarbu, kad centre bus ugdomi socialiniai įgūdžiai, padedama integruotis į darbo rinką, prireikus bus teikiama socialinė-psichologinė pagalba. Be to, čia vyks jaunimo organizacijų renginiai, susitikimai, mokymai, seminarai. Ir visa tai – visiškai nemokamai. Tikiuosi, kad visos šios jaunimui reikalingos veiklos pritrauks juos leisti laisvą laiką, bendrauti ir tobulėti ne gatvėje, o čia.

Kur planuojama steigti AJC?

Vietos, kur galėtų įsikurti šis centras, paieškos vyko ilgai ir atsakingai. Svarbiausia buvo rasti patrauklią ir patogią vietą jaunimui, nes tik tada centras bus lankomas ir atliks savo funkcijas, tik tada bus prasmingas jo steigimas ir veikla.

Jaunimo apklausoje net 93 proc. respondentų kaip tinkamiausią vietą nurodė miesto centrą. Atsižvelgę į tai, AJC siūlome kurti reorganizuojamos Jaunimo mokyklos patalpose – Ramygalos g. 18. Šalia įsikūrusios Muzikos ir Dailės mokyklos, greta Laisvės aikštė, Senvagė. Be to, čia iš visų miesto mikrorajonų bus patogu atvažiuoti ir saugu grįžti namo.

Sąlygos turėtų gerėti ir sportuojantiems panevėžiečiams?

Sportui ir jo infrastruktūrai skiriame daug dėmesio. Štai praėjusią savaitę Panevėžyje lankėsi Lietuvos futbolo federacijos prezidentas ir generalinis direktorius, aptarėme „Žemynos“ progimnazijos futbolo aikštės renovaciją. Dar šiemet tikimės pradėti darbus, o kitąmet turėti atnaujintą aikštę. Ji bus dengta LFF skirta sintetine danga, planuojame įrengti apšvietimą, tribūnas. Taigi miesto futbolo mėgėjai ir profesionalai galės naudotis šiuolaikiška, jų poreikius atitinkančia aikšte.

Kitas svarbus klausimas – „Aukštaitijos“ stadionas. Su LFF atstovais aptarėme stadiono rekonstrukcijos perspektyvas, kad mieste galėtų vykti aukščiausio lygio varžybos. Sieksime turėti regioninį futbolo stadioną, atitinkantį visus UEFA reikalavimus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: