R. Račkauskas: dar šiais metais pasirašysime sutarčių už 8 mln. eurų

Apie miesto aktualijas – pokalbis su Panevėžio miesto meru RYČIU MYKOLU RAČKAUSKU.

Viešojoje erdvėje pasirodė komentarų, kad Panevėžys nespės panaudoti probleminėms miesto erdvėms sutvarkyti skirtų lėšų. Ar tokie nuogąstavimai pagrįsti?

Panevėžiui skirta ES parama probleminėms erdvėms sutvarkyti – didelė paspirtis ir galimybė sukurti patrauklų miesto veidą. Galiu patikinti, kad mes šia galimybe pasinaudosime maksimaliai.

Kai tik Vidaus reikalų ministerija patvirtins naują finansavimo aprašą, iš karto teiksime projektus lėšoms gauti. Dar šiais metais pasirašysime sutarčių už 8 mln. eurų. Jau dabar Regiono plėtros tarybai esame pateikę projektinį pasiūlymą sutvarkyti J. Janonio gatvės (nuo žiedo iki Savitiškio g.) prieigas. Įgyvendinus šį projektą bus pagerintos miesto pramonės zonos verslo sąlygos bei viešosios infrastruktūros patrauklumas, atnaujinant bei pritaikant apleistas ir neišnaudojamas gatvės prieigas, pramoninė zona pėsčiųjų ir dviračių taku bus sujungta su Kultūros ir poilsio parku.

Beje, praėjusiame posėdyje Taryba pritarė, kad ES investicijoms gauti būtų teikiamas Kultūros ir poilsio parko modernizavimo projektas. Parko projektinis pasiūlymas Regiono plėtros tarybai bus teikiamas jau birželio mėnesį.

Taigi intensyvūs parengiamieji darbai vyksta, probleminių teritorijų tvarkymas prasidės jau kitais metais. Esu įsitikinęs, kad įgyvendinus projektus, tarp kurių ir Laisvės aikštė, autobusų stotis ir prieigos, miesto parkai, galėsime džiaugtis neatpažįstamai pasikeitusiu jaukiu, moderniu ir tvarkingu Panevėžiu.

Praėjusią savaitę Taryba patikslino biudžetą. Kokie svarbiausi pakeitimai?

Jau esu ne kartą minėjęs, kad turime skirti didesnį finansavimą miesto infrastruktūrai. Daugelį metų netvarkytos gatvės yra viena labiausiai matomų mūsų miesto problemų. Todėl, padidėjus miesto biudžetui, beveik 1,3 mln. eurų numatėme panaudoti gatvėms, šaligatviams, įvažoms, automobilių stovėjimo aikštelėms, dviračių takams. Žinoma, tai nėra pakankama suma problemai išspręsti, bet situacija tikrai pagerės.

Taip pat papildomos lėšos numatytos švietimo įstaigų patalpoms, vaikų žaidimų aikštelėms remontuoti, apšvietimui gerinti ir kitiems svarbiems klausimams spręsti, Savivaldybės įsiskolinimams mažinti.

Atšilus orams mieste prasideda vasaros renginiai.

Jau kelias savaites panevėžiečiai gali džiaugtis „Dūdų vasara“, praėjusią savaitę prasidėjo tradicinis vasaros projektas „Susitikime penktadienį“, kurio metu kiekvienas galime dalyvauti akcijose, išgirsti koncertus ir po atviru dangumi pamatyti geriausius lietuviškus filmus.  Kaip ir kasmet, birželio pabaigoje į Skaistakalnio parką kvies Vasarvidžio šventė, o vasaros pabaigoje miestą drebins įspūdingas pasaulio ultratriatlono čempionatas.  Kviečiu visus panevėžiečius dalyvauti, bendrauti ir gerai leisti laiką vasaros renginiuose.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: