R. Račkauskas: mums svarbu, kad kiekvienas panevėžietis, būtų neabejingas savo miestui

Apie praėjusią „EXPO Aukštaitija 2015“ parodą, aktualius sporto ir jaunimo klausimus – pokalbis su Panevėžio miesto meru RYČIU MYKOLU RAČKAUSKU.

Šį savaitgalį mieste vyko „EXPO Aukštaitija“, kur miesto Savivaldybės stende buvo pristatomi Panevėžio laukiantys projektai. Kaip vertinate parodą?

Renginys pateisino lūkesčius. Turėjome puikią progą pristatyti artimiausiu metu planuojamus projektus. Iki 2020 m. miestas per URBAN programą sulauks daugiau nei 80 mln. Eur. Bus sutvarkyti trys miesto parkai, Nevėžio upė ir pakrantės, Senvagė, Laisvės aikštė ir jos prieigos, autobusų stotis, kitos viešosios erdvės. Renovuosime mokyklas ir darželius, modernizuosime gatvių apšvietimą, bus vykdoma dviračių takų plėtra ir dar gausybė projektų. Su visa šia informacija žmonės galėjo susipažinti, bendrauti, klausti ir gauti atsakymus tiesiai iš ekspertų.

Gražiname visų mūsų miestą, todėl svarbu, kad kiekvienas panevėžietis, neabejingas savo miestui, žinotų, kaip jis atrodys, išsakytų savo nuomonę ir būtų išgirstas.

Malonu, kai panevėžiečiai domisi, ateina pasidalinti savo įspūdžiais ir pasiūlymais arba tiesiog pabendrauti. Kaip žinia, netrukus planuojame peržiūrėti miesto strateginį planą, todėl aktyvus žmonių dalyvavimas ir pateikti pasiūlymai buvo labai vertingi, į juos privalome atsižvelgti.

Tarp planuojamų tvarkyti yra ir sportui svarbių objektų. Kaip apskritai vertinate šiandienę sporto situaciją mieste?

Ilgą laiką sportas buvo nustumtas į šalį. Nebuvo jokios strategijos ir vizijos, tinkamo atstovavimo nei politiniu, nei administracijos lygiu. Pagalvokite – mieste veikia daugiau nei 100 sporto klubų, su jais turi būti aktyviai bendraujama, tačiau už tai Savivaldybėje atsakingas vos vienas darbuotojas. Kokio efektyvumo galime tikėtis?

Dabar situacija keičiama iš esmės. Išgirsti sporto bendruomenės prašymai ir nuo spalio 1 d. Savivaldybėje kuriamas Sporto skyrius, kuris bus atsakingas už sporto politikos įgyvendinimą. Neseniai bendravome su Kūno kultūros ir sporto departamento vadovu, turėjome galimybę parodyti bazes ir prastą jų būklę. Esame dėkingi departamentui už dėmesį Panevėžiui ir tikimės konstruktyvaus bendradarbiavimo.

Mieste veikia sporto gimnazija, turime aktyvią ir iniciatyvią sporto bendruomenę, kuri, esu tikras, prisidės prie efektyvios sporto politikos formavimo. Esu nusiteikęs pozityviai ir tikiu, kad sportas Panevėžyje atsigaus.

Jaunimui aktuali tema – atvirojo jaunimo centro steigimas. Kas nuveikta šiuo klausimu?

Nors apie centro būtinybę girdime jau bene dešimt metų, toliau kalbų nebuvo pasistūmėta. Smagu, kad šiuo metu vyksta intensyvūs parengiamieji darbai. Atlikta jaunimo poreikių analizė, kuria siekta išsiaiškinti, kokio centro jaunimui iš tiesų reikia. Taip pat vykdoma Lietuvoje jau veikiančių jaunimo centrų analizė, ieškoma tinkamų patalpų.

Kaip tik šiandien, antradienį, Savivaldybėje vyks poreikių analizės rezultatų pristatymas. Kviečiu dalyvauti visus besidominčius ir norinčius prisidėti prie greitesnio jaunimo centro atsiradimo.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

2 Comments

  • Kiek sumokėta uz poreikių analize ? Kam ?

  • Ka gero miestui nuveike seimunas -miesto isrinktasis Urbsys apart savo pamokslu?

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *