R. Račkauskas: Panevėžio atsinaujinimas sparčiai juda į priekį

Apie svarbiausius priimtus sprendimus ir Savivaldybės darbus – pokalbis su meru RYČIU RAČKAUSKU.

Ar užtikrinama mobilaus patikros punkto, karščiavimo klinikos veikla?
Mobilus patikros punktas veikia sklandžiai, ruošiamos naujos darbuotojų komandos, vykdomi jų apmokymai.

Karščiavimo klinika startavo penktadienį. Prie komandų formavimo prisijungė ir privačios klinikos – ačiū joms. Karščiavimo klinika įsteigta miesto poliklinikoje, esant poreikiui veiklą išplės.

Kokios paslaugos teikiamos izoliuotiems žmonėms?

Savivaldybė užtikrina apgyvendinimą visiems, kas neturi galimybės izoliuotis namie. Paskirti apgyvendinimo koordinatoriai, kurie operatyviai aptarnauja gyventojus, į klausimus atsako net ir naktimis.

Savivaldybės paskirtas transporto koordinatorius užtikrina į Lietuvą grįžusių panevėžiečių pervežimą namo, organizuoja ir vykdo vežimą į/iš mobilaus punkto, į izoliacijos vietas.

Be to, paskirtas socialinis koordinatorius, besirūpinantis esančiųjų izoliacijoje maistu ir kitomis būtiniausiomis reikmėmis.

Kokius dar galėtumėte išskirti esminius sprendimus?

Suprantant sunkią situaciją, su koronavirusu kovojantiems medikams ir kitų spec. tarnybų darbuotojams užtikrinome galimybę mažamečius vaikus leisti į specialiai jiems parengtą ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Užtikrinamos nenutrūkstamos socialinės paslaugos ir parama vienišiems, senyviems, neįgaliems gyventojams. Su jais nuolat bendrauja socialiniai darbuotojai, tiekiamas maistas, telefonu teikiama psichologinė pagalba.

Be to, gyventojams ir juridiniams asmenims už karantino metu nesumokėtus komunalinius mokesčius Savivaldybės įmonės neskaičiuos delspinigių.

Kalbant apie miestą, dezinfekuojame didžiausią lankytojų srautą turinčias viešojo transporto stoteles. Pradėta ir prekybos centrų bei kitų automobilių stovėjimo aikštelių dezinfekcija, atliekama dezinfekcija visose daugiabučių laiptinėse, kuriose, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, gyveno koronaviruso infekcija sergantis asmuo.

Ar karantino laikotarpiu nesustojo kiti miestui svarbūs darbai?

Galime pasidžiaugti, kad gyvenimas nesustojo ir Panevėžio atsinaujinimas sparčiai juda į priekį. Nesustoja strateginiai miesto atsinaujinimo projektai, matome ir konkrečius vykstančius darbus: prasidėjo  Nepriklausomybės aikštės rekonstrukcija, Skaistakalnio parko atnaujinimas, baigiama A. Jakšto gatvės ir skvero rekonstrukcija, tvarkomas Jaunimo sodas ir Maironio alėja, tęsiamas Ekrano marių teritorijos, Laisvės aikštės ir jos prieigų atnaujinimas. Be to, atnaujinamas „Aukštaitijos“ stadionas, pasirašyta modernaus baseino projektavimo sutartis. Baigiama Dailės galerijos pastato rekonstrukcija, modernizuojama „Vilties“ progimnazija.

Karantinas vieną dieną baigsis, gyvenimas grįš į įprastas vėžes, o mes – į vis labiau gražėjantį miestą ir jo viešąsias erdves 😊

Svarbiausia – būkime sveiki!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: