R. Račkauskas: Panevėžys – patrauklus ir patogus stiprios pramonės miestas

Ką tik baigėsi EXPO paroda, kurios metu vykusioje konferencijoje aptartos Panevėžio galimybės. Kaip jas vertinate Jūs?

Puiki konferencija, kurioje ekspertai ir nuomonių lyderiai dar kartą patvirtino – einame teisingu keliu. Turime aiškų tikslą: Panevėžys – patrauklus ir patogus stiprios pramonės miestas. Tam sutelktos ne tik Savivaldybės, bet ir verslo, bendruomenės pastangos.

Ekspertai kalba apie tai, kaip svarbu turėti savo specializaciją, ir Panevėžį įvardija kaip pavyzdį. Iš tiesų turime stiprių inžinerinės pramonės įmonių, kurios eis automatizacijos ir robotizacijos link. Robotika, mechatronika ir yra tos sritys, kuriose Panevėžys stiprus, todėl kryptingai dirbame šia linkme.

Miestas istoriškai yra vienas didžiausių pramonės centrų Lietuvoje, puiki geografinė padėtis. Žinoma, intensyviai dirbame gerindami investicinę aplinką, Savivaldybėje veikia Miesto plėtros skyrius, kurio pagrindinė funkcija – pagalba verslui. LEZ pristato mūsų pranašumus potencialiems investuotojams. Savivaldybė kaip niekada aktyviai bendradarbiauja ir su įmonėmis, verslo asociacijomis, nes visi turime bendrą tikslą – daugiau verslo, daugiau pramonės, daugiau gerai mokamų darbo vietų.

Dabar kaip tik rengiama regionų „Baltoji knyga“, kuri, tikimasi, numatys regionų specializacijas.

Taip, tačiau būtina, kad būtų realus kompetencijų išskyrimas, o ne deklaratyvios nuostatos, kurios ir liktų popieriuje. Jei siekiama Lietuvoje turėti ne du didelius miestus, pritraukiančius jaunimą, bet tikimasi matyti stiprius, ne tik šalyje, bet ir už jos ribų konkurencingus regionus, būtina užtikrinti realią regioninę politiką.

Kol kas tendencijos kitokios. Štai situacija su STEAM centrais. Apskritys prieš daugiau nei metus pareiškė norą juos turėti. Pasikeitė valdžia, Švietimo ministerijos kabinetuose vyko svarstymai ir dabar jau kalbama tik apie STEAM trijuose didžiausiuose miestuose, esą kiti neparodė pakankamo susidomėjimo ir negali užtikrinti išlaikymo. Su tokia pozicija visiškai nesutinku – pats kalbėjau su ministre, esame numatę patalpas, pasiryžę turėti STEAM centrą, kuris, beje, ir specializuotųsi robotikos srityje. Tačiau regionai ir vėl užmirštami, geriausias iniciatyvas paliekant trims didiesiems miestams.

Todėl ir sakau – regioninė politika turi būti grįsta ne žodžiais, o realiais veiksmais. Tik tada galėsime tikėtis, kad Panevėžys nebebus geriausių ir gabiausių čia išugdytų jaunų žmonių donoru Vilniui ir Kaunui.

Panevėžio, kaip regiono centro, patrauklumas irgi svarbus siekiant pritraukti jaunimo.

Neabejotinai. Patrauklumas – ne tik darbo vietos. Jau po kelerių metų turėsime sutvarkytą modernų miesto veidą, jau dabar kuriame geresnes sąlygas jaunoms šeimoms. Tačiau labai svarbus ir miesto įvaizdis, panevėžiečių teigiamas požiūris į save ir savo miestą.

Turime šaunų pavyzdį – Panevėžio City Alumni klubą. Jis vienija iš čia kilusius, čia gyvenančius ar išvykusius žmones – visus tuos, kuriems svarbu, kad miestas augtų, į jį būtų gera grįžti ir  gyventi.

Tai žmonės, kurie didžiuojasi, kad yra panevėžiečiai. Kuo stipresnis pasididžiavimas bus, tuo stipresni būsime mes ir mūsų miestas. Matau, kad sniego gniūžtės efektas jau vyksta. Tai padės sukurti jaukų ir šiuolaikišką miestą kiekvienam.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: