R. Račkauskas: Savivaldybė imasi veiksmų, lengvinančių sąlygas verslui

Apie svarbiausius priimtus sprendimus ir darbus, kuriuos šiuo metu dirba Savivaldybė, – pokalbis su Panevėžio miesto meru RYČIU RAČKAUSKU.

Karantinas dar nesibaigė. Kaip vertinate dabartinę situaciją mieste?

Kol kas Panevėžys Lietuvos kontekste laikosi neblogai. Mūsų turimomis žiniomis, nuo balandžio 21 d. tarp miesto gyventojų nėra nė vieno naujo patvirtinto atvejo. Nuo praėjusios savaitės panevėžiečiai gali leisti vaikus į darželius, jei pateikia pažymą apie būtinybę dirbti darbo vietoje.

Kita vertus, visiškai atsipalaiduoti dar kiek per anksti. Jei per greit grįšime prie įprasto gyvenimo, negalime būti tikri, kad nekils antroji banga ir kone du mėnesiai karantino nenueis veltui. Tačiau Vyriausybės patvirtinami karantino sąlygų švelninimai leidžia įkvėpti oro visiems. Akivaizdu: ypač to reikia verslui – veiklos atnaujinimas jam dabar yra išlikimo reikalas.

Ar Savivaldybė imasi veiksmų, lengvinančių sąlygas verslui, nukentėjusiam nuo karantino?

Tardamiesi su verslu imamės priemonių, padėsiančių ištverti šį laikotarpį ir kiek įmanoma palengvinti užgriuvusius sunkumus. Praėjusiame miesto Tarybos posėdyje priimtas sprendimas karantino laikotarpiui nuo nekilnojamojo turto, žemės bei valstybinės žemės nuomos mokesčių atleisti verslą, kurio veikla dėl karantino buvo apribota arba uždrausta Vyriausybės nutarimais. 

Be to, viešojo maitinimo įstaigoms atvėrėme miesto viešąsias erdves. Jos galės teikti savo paslaugas Kultūros ir poilsio parke bei jo prieigose, Taikos alėjoje (Nevėžio upės pakrantėje), teritorijoje prie „Ekrano” marių, Senvagėje, viešosiose erdvėse prie Bendruomenių rūmų ir jų prieigose, Ukmergės g. prieigose nuo Laisvės aikštės bei kitose verslui patraukliose ir su Savivaldybe suderintose vietose.

Taip pat nebus renkamos rinkliavos už viešojo maitinimo (prekybos) paslaugas lauko kavinėse ar išplėstose aptarnavimo vietose prie stacionariųjų viešojo maitinimo įmonių 2020 metais.

Tokie yra pirmieji mūsų žingsniai. Šią savaitę vėl rinksimės Verslo taryboje ir ieškosime priemonių padėti mieste veikiančiam verslui.

Kokie dar svarbūs sprendimai priimti Tarybos posėdyje?

Išskirčiau kelis sprendimus. Pirmiausia pritarėme dar keliems naujiems gatvių infrastruktūros atnaujinimo projektams. Bus pradėtos viešųjų pirkimų procedūros Elektros g.–Laisvės a.–Vasario 16-osios g., Kėdainių g. rekonstrukcijos darbams.

Elektros g.–Laisvės a.–Vasario 16-osios g. rekonstrukcija svarbi ne tik dėl prastos būklės, bet ir dėl čia jau vykdomų atnaujinimo darbų. Kompleksinis visos centrinės dalies, įskaitant ir gatvę, sutvarkymas leis mums džiaugtis moderniu miesto veidu.

Tuo tarpu Kėdainių g. yra miesto pakraštyje, tačiau gana intensyviai naudojama dėl čia įsikūrusių įmonių, kapines lankančių žmonių srautų. Jos būklė pastaraisiais metais žymiai pablogėjo ir tapo kritinė. Planuojame, kad rangos darbus pavyks užbaigti per 2 metus.

Kitas svarbus sprendimas susijęs su naujuoju baseinu. Nors kol kas darbai nematomi, bet jie vyksta intensyviai. Taryba nutarė prisidėti prie modernaus baseino įrengimo ir skirti iki 35 proc. projekto vertės iš miesto biudžeto.

Mūsų tikslas – pastatyti Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) reikalavimus atitinkantį 50 m ilgio 10 takų modernų baseiną, atnaujinti turimą 4 takų 25 m ilgio baseiną, įrengti sveikatingumo zoną su sporto salėmis, kineziterapijos kabinetais, kavine ir kt. infrastruktūra. Šiuo metu rengiamas techninis projektas, jį užbaigti planuojama šiemet.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: